pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 29 września 2020
  • wyświetleń: 3051

W królestwie Śpiącego Rycerza - UKST Diablak w Tatrach Zachodnich

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

W sobotę, 26 września Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny "Diablak" zorganizował wycieczkę na Czerwone Wierchy.

W królestwie Śpiącego Rycerza, czyli wycieczka UKST „DIABLAK” w Tatry Zachodnie - 26.09.2020 · fot. UKST Diablak


To już w ciągu dwóch ostatnich lat drugie podejście klubowe do tej grupy górskiej. Tym razem, pomimo niesprzyjających warunków pogodowych grupie "delegatów" (cytat za przewodnikiem) udało się zdobyć Ciemniak (2096m n.p.m.). Niestety, podobnie jak rok temu dynamiczna pogoda, która do południa przemoczyła uczestników, nie pozwoliła na zrealizowanie całej planowanej trasy, pomimo południowego polepszenia warunków.

Zgodnie z planem, trasa wycieczki miała prowadzić z Kir na Ciemniak (2096 m n.p.m.), Krzesanicę (2122 m n.p.m.), Małołączniak (2096m n.p.m.), Kopę Kondracką (2005m n.p.m.), by Doliną Małej Łąki zejść do Gronika. Jednak, jak to w życiu bywa, nie wszystko jest takie oczywiste jak się nam wydaje. Ostatecznie grupa z Kir przeszła do Schroniska na Hali Ornak, skąd zielonym szlakiem przez Kazalnicę, Wysoki Grzbiet dotarła na Chudą Przełączkę. Następnie "delegaci" pokonali ostatni odcinek i zdobyli Ciemniak (2096m n.p.m.). Wszyscy zeszli czerwonym szlakiem do Doliny Kościeliskiej i wrócili do Kir.

Ten wyjazd dla wszystkich był kolejną lekcją nabierania górskiego doświadczenia i pokory. Chociaż pierwotny cel nie został osiągnięty, jednak jak wiadomo góry nie uciekną i być może w sierpniu 2021 uda się przejść całe Czerwone Wierchy.

W czasie wycieczki uczestnikom towarzyszył deszcz, wiatr, słońce, ale również, co uwieczniono na zdjęciach, tęcza.

Uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, podstawami topografii oraz zasadami poruszania się w górach i parkach narodowych. Najważniejszym elementem wycieczki było uświadomienie turystom, że w górach najważniejsze jest bezpieczeństwo własne i innych turystów, a założone plany, ze względu na potęgę przyrody, nie zawsze mogą zostać zrealizowane.

Serdecznie dziękujemy panu Andrzejowi Śliwińskiemu, przewodnikowi tatrzańskiemu, za profesjonalną opiekę nad grupą.

Jako organizatorzy cieszymy się zainteresowaniem naszymi wycieczkami. Do udziału w naszych wycieczkach, zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Informacje na temat planowanych wycieczek systematycznie publikujemy na naszej stronie internetowej www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl oraz profilu FB.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Najbliższe wycieczki/wyjazdy:
04.10.2020r. - wycieczka Beskid Żywiecki - Pilsko
10.10.2020r. - wycieczka Tatry - Rysy (od Słowacji)
23.10.2020r. - wyjazd na ściankę wspinaczkową
25.10.2020r. - wycieczka rodzinna w Beskid Śląski

Diablak współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

UKST Diablak

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj