pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 20 lipca 2020
  • wyświetleń: 3265

[ZDJĘCIA] Wycieczka w Beskid Śląski z Diablakiem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

19 lipca Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny "Diablak" zorganizował kolejną wycieczkę rodzinną. Tym razem grupa turystów udała się w Beskid Śląski.

Wycieczka w Beskid Śląski z Diablakiem - 19.07.2020 · fot. UKST Diablak


Dzieci wraz z rodzicami oraz dorośli turyści swoja wędrówkę rozpoczęli w Ustroniu, skąd sprawnie dotarli na Czantorię Małą (864m n.p.m.). Po krótkim odpoczynku wszyscy udali się w kierunku Czantorii Wielkiej (995m n.p.m.). Jednakże przed jej zdobyciem na turystów czekała godzinna przerwa na posilenie się i skorzystanie z oferty gastronomicznej Koliby pod Czantorią czyli stojącego nieopodal czeskiego obiektu gastronomicznego. Po przerwie wszyscy udali się na szczyt Czantorii Wielkiej, na którym osoby chętne mogły wejść na wieżę widokową. Z wieży o wysokości 28,5 m, której budowa zajęła tylko 90 dni podziwiać można panoramy, m.in. Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego.

Dzięki sprzyjającym warunkom pogodowym, braku opadów, rześkiej i słonecznej pogodzie grupa bardzo sprawnie pokonała całą zaplanowana trasę schodząc ostatecznie do Ustronia Polany szlakiem wzdłuż kolei linowej na Czantorię. Całość trasy została dobrana z uwzględnieniem możliwości bardzo młodych turystów i liczyła ona 11 km przy 700 m sumy przewyższeń. Ostatecznie wczesnym popołudnie cała zadowolona grupa bezpiecznie wróciła do Pszczyny. W trakcie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, najbliższymi panoramami, topografią terenu oraz walorami turystycznymi Beskidu Śląskiego. Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad - DZIĘKUJEMY!

Wycieczka w Beskid Śląski z Diablakiem - 19.07.2020
Wycieczka w Beskid Śląski z Diablakiem - 19.07.2020 · fot. UKST Diablak


Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela.

Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:
  • 25.07.2020r. - wycieczka w Tatry Wysokie - Słowacja - Sławkowski Szczyt
  • 02.08.2020r. - wycieczka w Pieniny - Spływ Dunajcem
  • 09.08.2020r. - Tatry Wysokie - Słowacja - Krywań (informacja wkrótce na stronie)
  • 16.08.2020r. - "Kiełbaska na Przegibku" - wycieczka RODZINNA w Beskid Żywiecki (informacja wkrótce na stronie)
  • 23.08.2020r. - Wielka Fatra - Borisov (informacja wkrótce na stronie)
  • 29.08.2020r. - Termy Chochołowskie i Zakopane
  • 06.09.2020r. - Babia Góra ze Slanej Vody (Słowacja)


Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, już są lub będą dostępne na stronie klubu.

UKST Diablak

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj