pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 14 lipca 2020
  • 5 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 5794

Spływ pontonowy i wycieczka rowerowa Drogą Pienińską

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOSIR Goczałkowice" podaj

Za nami:

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju zaprasza do udziału w rodzinnym wyjeździe na spływ pontonowy na Dunajcu i wycieczkę rowerową Drogą Pienińską. Wyjazd odbędzie się w środę, 5 sierpnia.

spływ, ponton
GOSiR zaprasza do udziału w rodzinnym wyjeździe na spływ pontonowy na Dunajcu i wycieczkę rowerową Drogą Pienińską · fot. GOSiR Goczałkowice-Zdrój


Zbiórka przed wyjazdem zaplanowana jest na godzinę 7.00 na parkingu Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju (ul. Szymborskiej 1). Grupa uda się autokarem do Sromowiec Niżnych, skąd rozpocznie się spływ pontonowy na Dunajcu. Na jednym pontonie będzie płynąć 6 lub 8 osób. W każdym pontonie znajdować się będzie dodatkowo sternik zapewniony przez organizatora. Trasa będzie prowadzić malowniczym Przełomem Dunajca w Pieninach ze Sromowiec Niżnych do Szczawnicy (ok. 14 km, czas przepłynięcia ok. 2 godzin). Trasa powrotna zostanie pokonana w formie wycieczki rowerowej Drogą Pienińską ze Szczawnicy do Sromowiec Niżnych (czas przejazdu ok. 1 godziny), która prowadzi równolegle do rzeki Dunajec. Po powrocie do Sromowiec przewidywany jest obiad, a następnie powrót do Goczałkowic-Zdroju. Przewidywana godzina powrotu - ok. 21.00.

O spływie pontonowym na Dunajcu

Spływ pontonowy na Dunajcu w Pieninach odbywa się pod okiem instruktorów. To świetna propozycja dla rodzin, osób w każdym wieku. Niezwykłe widoki, nadzwyczajne krajobrazy w parku narodowym między Polską a Słowacją stanowią o unikalności Pienin. Na trasie spływu na Dunajcu znajduje się kilka miejsc, gdzie fale dostarczają niezapomnianych wrażeń. Praca zespołowa wszystkich uczestników gwarantuje niesamowitą przygodę i wymusza czynny udział w spływie.

Dla kogo jest ten wyjazd?

Wziąć udział mogą dzieci wraz z rodzicami, młodzież szkolna, młodzież studencka, osoby dorosłe - wszyscy uczestnicy muszą potrafić pływać i jeździć na rowerze.

Świadczenia organizatora

Organizator wyjazdu, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju w ramach opłaty wpisowej zapewnia: przejazd autokarem, udział w spływie pontonowym oraz wycieczce rowerowej, obiad, ubezpieczenie NNW. Spływ organizowany jest we współpracy z firmą Fun Time, która specjalizuje się w tego typu przedsięwzięciach i posiada odpowiedni sprzęt (atestowane pontony) wraz z wyposażeniem indywidualnym (kaski, pagaje, kamizelki). W drogę powrotną udamy się na rowerach, również dostarczonych przez obsługującą firmę.

Jak przygotować się do spływu i wycieczki rowerowej?

Należy posiadać niezbędną odzież i obuwie na spływ pontonowy i do jazdy na rowerze. Po zakończeniu spływu pontonowego każdy uczestnik musi posiadać rzeczy do przebrania: koszulka, spodenki, buty sportowe, ręcznik. Zalecane jest posiadanie własnych kasków rowerowych.

Koszt

Koszt udziału w wyjeździe dla osoby pełnoletniej wynosi 80 zł, zaś dla dzieci i młodzieży (rocznik 2002 i młodsi) - 70 zł.

Zapisy

Zapisy przyjmowane są w kasie krytej pływalni "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju (ul. Szymborskiej 1) do wyczerpania miejsc (limit: 40 osób) nie później niż do 29 lipca. Każda osoba uczestnicząca w wyjeździe musi przy zapisie dostarczyć wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszeniową. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać pisemną zgodę rodziców na udział w wyjeździe.

Regulamin i karty zgłoszeniowe do pobrania na stronie GOSiR Goczałkowice - kliknij tutaj.

ar / pless.pl, źródło: GOSiR Goczałkowice-Zdrój

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

GOSIR Goczałkowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOSIR Goczałkowice" podaj