pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 6 lipca 2020
  • wyświetleń: 2983

Z Babią Górą w tle. Wycieczka "Diablaka" na Halę Miziową

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

W końcu wakacje - ciepło, słonecznie, chce się coś zobaczyć, chce się spędzić aktywnie czas. Odpowiadając bieżącym potrzebom i zainteresowaniom mieszkańców powiatu pszczyńskiego i okolic, Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny "Diablak" zorganizował w niedzielę, 5 lipca wycieczkę rodzinną w Beskid Żywiecki - na Halę Miziową.

Z Babią Górą w tle - wycieczka na Halę Miziową z UKST Diablak - 05.07.2020 · fot. UKST Diablak


Trasa wycieczki prowadziła w atrakcyjne widokowo rejony masywu Pilska. Turyści wycieczkę rozpoczęli na Przełęczy Glinne (809m n.p.pm.), skąd czerwonym szlakiem, po około 2 godzinach, dotarli na rozległą Halę Miziową (1270m n.p.m.). W schronisku znajdującym się na Hali Miziowej turyści spędzili około 1,5 godziny, posilając się i napawając pięknymi widokami, korzystając jednocześnie z uroków ciepłej i słonecznej pogody. Następnie zielonym szlakiem grupa zeszła do Korbielowa. Uczestnicy przy bardzo sprzyjającej pogodzie przeszli trasę liczącą 10 km przy 714 metrach sumy przewyższeń. W trakcie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, najbliższymi panoramami (sięgającymi po m.in. Gorce czy Tatry), topografią terenu oraz walorami turystycznymi Beskidu Żywieckiego. Przez właściwie cały czas trwania wycieczki turystom towarzyszył widok na Królową Beskidów - Babią Górę (1725 m n.p.m.) - szczyt, na który jak corocznie planowana jest wrześniowa wycieczka. Niedzielnym popołudniem zadowolona grupa bezpiecznie wróciła do Pszczyny. Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad - dziękujemy!

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak". Szczególnie chcielibyśmy zachęcić do współpracy szkolne koła turystyczne - prosimy o kontakt, bo wspólnie możemy więcej. Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:

11 lipca - wycieczka Słowacja - Wielki Chocz
19 lipca - wycieczka rodzinna w Beskid Śląski - Czantoria
25 lipca - wycieczka Tatry Wysokie - Słowacja - Sławkowski Szczyt
2 sierpnia - wycieczka w Pieniny - Spływ Dunajcem

Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, już są lub będą dostępne na stronie klubu.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Zapraszamy,
UKST "Diablak"

UKST Diablak

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj