pless.pl

Reklama

Rozrywka

 • 5 czerwca 2020
 • wyświetleń: 3208

Śląska Akademia Senior@ online - zgłoś się na darmowe szkolenie

Ruszają darmowe szkolenia online z obsługi laptopów, tabletów i smartfonów dla seniorów! W trosce o bezpieczeństwo wprowadzono możliwość odbywania szkoleń zdalnych (on-line), wychodząc tym samym naprzeciw sytuacji związanej z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

Reklama

Rusza otwarta rekrutacja do projektu i możliwość uczestnictwa w darmowych szkoleniach dla seniorów powyżej 65. roku życia oraz otrzymania tabletu na własność po ukończeniu kursu.

Na czym polega projekt?

10-osobowe grupy uczą się obsługi laptopów, tabletów, czy smartfonów, zdobywając umiejętności poruszania się w Internecie, a dzięki temu zyskują dostęp do usług, informacji i social media. Szkolenia uczą m.in. tego jak korzystać z e-recept, jak bezpiecznie i wygodnie płacić rachunki, czy dokonywać zakupów przez Internet z dostawą do domu. Studenci Śląskiej Akademii Senior@ poznają dokładnie także nowe aplikacje (np. Messengera i WhatsAppa), które mogą ułatwić im kontakt z rodziną przy pomocy otrzymanego na zakończenie kursu tabletu. Szkolenia prowadzą wyspecjalizowani Trenerzy, przygotowani do pracy z osobami starszymi, wykorzystując odpowiednie metody szkoleniowe.

Kurs obejmuje 60 lub 90 godzin, które realizuje się w trakcie kilkunastu spotkań online.

Co można zyskać:
 • Bezpłatne szkolenia kompetencji cyfrowych - praktyczne umiejętności obsługi: telefonu, komputera, internetu;
 • Grupowe działania animacyjne;
 • Certyfikat udziału w projekcie;
 • Tablet na własność.


Kto może wziąć udział w grupach zdalnych:
 • osoby, które ukończyły 65. rok życia,
 • zamieszkujące jedną z 97 gmin w projekcie, w tym gminy: Miedźna, Pszczyna, Kobiór (https://cyfrowy-slask.com/gminy-uczestniczace/)
 • posiadające dostęp do sprzętu umożliwiającego realizacje szkoleń zdalnych (komputer lub tablet)*.


Nie jest wymagane jakiekolwiek minimum wiedzy, ponieważ grupy będą tworzone na zróżnicowanym poziomie. Udział mogą wziąć osoby, które do tej pory w ogóle nie korzystały ze smartfonów, komputerów/laptopów czy tabletów, a sprzęt na czas zajęć udostępni im rodzina (możemy logować się do platformy szkoleniowej za pomocą jednego kliknięcia skrótu z pulpitu), ale także zachęcamy do wzięcia udziału osoby na co dzień korzystające w różnej formie z podanych narzędzi, aby mogły one uzyskać nowe, przydatne umiejętności w odpowiedzi na aktualne potrzeby.

* Wymagania dot. sprzętu i internetu są bardzo podstawowe. Komputer: minimum dwurdzeniowy procesor + 2GB ramu (rekomendowane 4 rdzenie i 4GB ramu); mikrofon, głośniki (wbudowane lub zewnętrzne). Rekomendowana kamerka internetowa (wbudowana lub zewnętrzna). System operacyjny oraz oprogramowanie: Windows 7 (i wyżej) oraz przeglądarka internetowa Google Chrome lub Mozilla Firefox. Dostęp do internetu (minimum 0.5Mbit/sek upload oraz minimum 1Mbit/sek download).

Uwaga: Jest też możliwość uczestniczenia w zajęciach na platformie używając tabletu.

Proces rekrutacji do grup zdalnych:
 •  Zainteresowane osoby proszone są o kontakt pod numerem telefonu: 575 888 964, 577 888 627 lub 32 496 94 88 w celu uzyskania szczegółowych informacji. W trakcie rozmowy z Koordynatorem należy podać adres mailowy, na który zostaną wysłane dokumenty (formularz rekrutacyjny wraz z załącznikami).
 • Wypełnione przez kandydata na uczestnika dokumenty należy w formie skanu lub zdjęcia odesłać drogą mailową, a następnie nadać w wersji papierowej do Biura Fundacji w Chorzowie (Fundacja Partycypacji Społecznej 41-500 Chorzów ul. Katowicka 115/119)
 • Zgłoszenia będą weryfikowane w procesie rekrutacji, zgodnie z regulaminem.
 • Osoby zainteresowane otrzymują informację zwrotną.


Liczba miejsc jest ograniczona.

Na wszelkie pytania i wątpliwości odpowiedzą doświadczeni Koordynatorzy pod numerem telefonu: 575 888 964, 577 888 627 lub 32 496 94 88.

Zajęcia w ramach projektu Śląska Akademia Senior@ realizowane są od 24 września 2018 roku i cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Do tej pory trenerzy przeszkolili już 3000 uczestników. Projekt potrwa do końca 2020 roku. Dowiedz się więcej na profilu: http://www.facebook.com/cyfrowy.slask

Śląska Akademia Senior@ online

BM / pless.pl

źródło: materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.