Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 1 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 4837

Nie trzeba opuszczać domu, by odwiedzić Muzeum Zamkowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Zamek" podaj

Muzeum Zamkowe w Pszczynie, przyłączając się do apelu #zostańwdomu, przygotowuje specjalną ofertę na ten trudny czas. Do wyboru są: "Recepta na wiedzę", Muzeum od kuchni, spacery po wystawach, ulubione obiekty muzealników i wiele innych ciekawostek. Oglądajcie, słuchajcie i czytajcie poprzez kanały internetowe, które w obecnej sytuacji stały się dla instytucji kultury główną platformą spotkań z publicznością.

Muzeum Zamkowe
Nie trzeba opuszczać domu, by odwiedzić Muzeum Zamkowe


W większości pracujący zdalnie muzealnicy zapewniają codzienną dawkę sztuki, przygotowując tematyczne posty w mediach społecznościowych, odkrywające miejsca i obiekty zwykle niedostępne dla zwiedzających.

Dla osób oczekujących większej porcji informacji na stronie Muzeum proponujemy "Receptę na wiedzę" (w zakładce "Działalność Muzeum"), gdzie pracownicy obiektu dzielą się swoimi tekstami. Opracowania traktują o codziennym życiu i zwyczajach dawnych mieszkańców Zamku, historii Muzeum, wystawach stałych i czasowych czy wybranych obiektach z bogatej kolekcji instytucji.

W najbliższych dniach Muzeum zaprezentuje zapowiadane już wcześniej spacery po wystawie z cyklu "Chodź, zobacz moje Muzeum". Tym razem to nie przewodnicy, a muzealnicy zaproszą do słuchania opowieści o miejscu, w którym pracują, umożliwiając w ten sposób odwiedziny w Muzeum bez konieczności opuszczania zacisza domowego.

- Część naszego zespołu pracuje zdalnie, ale chcemy być jak najbliżej naszej publiczności, za którą tęsknimy. Cisza na ekspozycji nie jest zwyczajnym stanem dla Muzeum. Brakuje nam gwaru zwiedzających, komentarzy, wszystkich wymienianych uwag i wrażeń. Dlatego zapraszamy wszystkich, którzy zostają w domach do spotkań z Muzeum Zamkowym i dzielenia się z nami swoją opinią na temat materiałów publikowanych na naszych stronach. Sztuka jest lekarstwem na czas kwarantanny, a wizyty w muzeach - teraz oczywiście online, lekarze proponują zapisywać na receptę! - mówią muzealnicy.

Działajmy w myśl zasady #PszczynaSobiePomaga

ar / pless.pl, źródło: Muzeum Zamkowe

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Zamek

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Zamek" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.