Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 20 lutego 2020
  • wyświetleń: 791

Siekierezada w Pszczyńskim Klubie Filmowym

Za nami:

W tym tygodniu w Pszczyńskim Klubie Filmowym zanurzymy się w twórczości Witolda Leszczyńskiego. Przed nami zrealizowana trzydzieści pięć lat temu na podstawie słynnej książki Edwarda Stachury "Siekierezada". Warto wspomnieć, że kilka miesięcy temu minęła czterdziesta rocznica śmierci wybitnego poety.

Główny bohater filmu, młody poeta Janek Pradera ma dość ludzi, świata, miłości. Chce uciec od wszystkiego, a szczególnie od samego siebie. Podejmuje pracę przy wyrębie lasu, poznaje innych, lepszych ludzi - szczerych, otwartych, prawdziwych. Pracują razem, razem piją wódkę i prowadzą filozoficzne rozmowy o życiu. Z dala od cywilizacji, pośpiechu i chaosu Janek próbuje dojść do ładu z samym sobą, nie może jednak zapomnieć o tym, co było. Ból egzystencji staje się nie do zniesienia...Zdjęcia: Jerzy Łukaszewicz. Na klubowym ekranie zobaczymy Edwarda Żentarę, Ludwika Paka, Ludwika Benoit, Wiktora Zborowskiego, Jadwigę Kuryluk, Franciszka Pieczkę, Annę Milewską, Jerzego Blocka, Daniela Olbrychskiego, Krzysztofa Majchrzaka, Jana Jurewicza, Joannę Sienkiewicz, Marię Ciunelis i Igę Cembrzyńską. Usłyszymy także kompozycje Jerzego Satanowskiego oraz Antonio Vivaldiego.

Siekierezada, reż. Witold Leszczyński, Polska 1985.

Pszczyński Klub Filmowy to seanse filmowe, którym towarzyszy prelekcja i dyskusja. Spotkania odbywają się w "Galerii 13" (ul. Bednarska 13) przy Pszczyńskim Centrum Kultury w każdy czwartek o 18.00. Na spotkania zaprasza Dawid Stwora. Klub należy do Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych.

Wstęp wolny.

ar / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.