Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 26 listopada 2019
  • 11 grudnia 2019
  • wyświetleń: 6878

[FOTO] Artyści dla zwierząt - charytatywna licytacja w Pszczynie

W niedzielę, 8 grudnia z inicjatywy członków grupy AMEIA Pro Art. Pless została zorganizowana impreza mająca na celu pomoc zwierzętom znajdującym się pod opieką Fundacji "Zwierzęca Arkadia" z siedzibą w Jankowicach. Malarze z tej grupy: Alicja Szymczak, Monika Balcar-Konieczny, Anna Stoszek-Szroborz oraz Stanisław Szroborz ofiarowali 18 obrazów, który miały zostać zlicytowane, a cały dochód z ich sprzedaży przeznaczony na potrzeby Arkadii.

Artyści dla zwierząt - charytatywna licytacja w Pszczynie - 8.12.2019 · fot. Renata Zborowska


W przygotowaniu wydarzenia pomagali aktywnie wolontariusze Arkadii. Pomieszczenia użyczyło Pszczyńskie Centrum Kultury i przybyli goście na początek obejrzeli obrazy w galerii naprzeciw, a następnie przeszli do "13", gdzie czekała na nich kawa, herbata i ciasta. Najpierw pani Ola Gruszczyńska, założycielka i prezes Fundacji w kilku słowach nakreśliła ideę funkcjonowania "Zwierzęcej Arkadii", a następnie zespół wokalny "Trzynastka" zaśpiewał mix piosenek o miłości. Potem głos zabrał prowadzący licytację Jacek Kobyliński, który bardzo sprawnie rozpoczął część właściwą. Asystowała mu Kim, która prezentowała przygotowane obrazy.

Licytacja szła bardzo sprawnie i 15 obrazów znalazło swoich nowych właścicieli. Pozostałe prace można będzie licytować przez internet. Przez cały czas trwania licytacji przy stoliku pracował niezmordowanie pan Romuald Romańczyk, który malował różnymi technikami niewielkie obrazki. Można je było nabyć, wrzucając do skarbonki Arkadii kilka złotych. Dla chętnych były również różne zwierzęce gadżety. Nowością jest to, że od pewnego czasu dostępna jest opcja płacenia kartą za darowiznę na rzecz "Zwierzęcej Arkadii" i obecni też z takiej opcji korzystali.

Na zakończenie zespół "Trzynastka" zaśpiewał "Kocie tango", czyli mix piosenek o kotach, szczególnie czarnych. Spotkanie było bardzo sympatyczne, udało się zasilić konto Arkadii o ponad 4 tysiące złotych (z samej licytacji). Miłośnicy zwierząt i ci, którym na sercu leży dobro naszych głównie czworonożnych przyjaciół, mają nadzieję, że podobne wydarzenia jeszcze będą miały miejsce nie jeden raz.

Pragniemy też dodać, że pani Monika Balcar-Konieczny chce też wspomóc walczących o życie - Dominikę Wyrobę (z Wisły Małej) i Arkadiusza Podbioła  (z Wisły Wielkiej) i ofiarowuje dwa swoje obrazy na licytację dla nich.

Renata Zborowska

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.