pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 12 grudnia 2005
  • wyświetleń: 2926

Gratka dla miłośników piwa

Miłośnicy piwa w Pszczynie nie mogą narzekać. W tym roku odbyło się już Pszczyńskie Święto Piwa w parku, biesiada piwna w Rock Stodole, a teraz restauracja Va Banque i SZAFA PUB wprowadzają do swojego menu piwo z prywatnego browaru Spiż.

Tego piwa piwoszom nie trzeba przedstawiać. Mniej wtajemniczonych informujemy, że piwo ważone jest według starej receptury w mini-browarach, zlokalizowanych przy firmowych restauracjach Spiża. Najbliższy taki minibrowar i restauracja znajduje się w Katowicach. Na oczach gości w kadziach warzą się piwa - bez chemii ani komputerów, tylko tradycyjnymi metodami.

Va Banque jest jedyną restauracją, oprócz firmowych knajp Spiża, w której można się go napić. Dostępne są trzy gatunki: jasne, mocne oraz pszeniczne (Weissbier). Piwo leje się do kufli pół i jedno-litrowych. Dla większych grup dostępne jest piwo z rurach, czyli goście sami je sobie nalewają. Jak twierdzą właściciele Va Banque i SZAFA PUB - na gości czekają jeszcze inne atrakcje. Można się jednak o nich przekonać tylko na miejscu.

mot / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.