Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 3 lipca 2019
  • wyświetleń: 1708

[ZDJĘCIA] Z Diablakiem na Babią Górę: wschód słońca i nie tylko

Babia Góra, najwyższy szczyt Beskidu Żywieckiego 1725 m n.p.m., Kapryśnica, Matka Niepogód, Królowa Beskidów i jedno z najpiękniejszych miejsc do podziwiania urokliwych wschodów słońca. Właśnie na Babią Górę (Diablak), w nocy z 29 na 30 czerwca, udali się turyści w ramach wycieczki zorganizowanej przez Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny "Diablak". Oczywiście najważniejszym celem było zobaczenia urokliwego wschodu słońca.

Z Diablakiem na Babią Górę: wschód słońca i nie tylko - 29-30.06.2019 · fot. UKST Diablak


Wyjazd z Pszczyny o godz. 22:30 a rozpoczęcie wędrówki z Przełęczy Lipnickiej nastąpiło o godz. 0:45. Po bardzo spokojnym spacerze, wśród licznej rzeszy turystów, Babia Góra zdobyta zostało około godz. 3:30. Wejście na około godzinę przed wschodem umożliwiło naszym turystom na spokojne posilenie się, chociaż posiłek można było rozpocząć dopiero po znalezieniu sobie odpowiedniego miejsca na szczycie, wśród tłumu około 300 turystów również oczekujących na spektakularny wschód słońca. Cały "spektakl" rozpoczął się około 4:30 i trwał kilkanaście minut, w pełni rekompensując poniesiony trud wejścia na szczyt. Tym sposobem główny cel wyjazdu został osiągnięty.

Po wykonaniu licznych zdjęć grupa udała się w dalszą, niestandardową, jak na już poniesiony trud, wędrówkę. Z Babiej Góry przez Kościółki zeszliśmy na Przełęcz Brona (1408 m n.p.m.) i dalej przez Niższy Cyl (1490 m n.p.m.) zdobyliśmy Cyl czyli Małą Babią Górę (1517 m n.p.m.). Dalsza trasa prowadziła na Żywieckie Rozstaje, skąd przez Halę Czarną, Fickowe Rozstaje, Zerwę Cylową, Klin grupa dotarła do schroniska na Markowach Szczawinach. Godzinna przerwa umożliwiła zjedzenie zasłużonego śniadania i zregenerowanie, choć trochę, nadszarpniętych już sił. Ostatnim etapem wędrówki było już tylko zejście do Zawoi Markowej i powrót do Pszczyny, gdzie grupa dotarła o godzinie 14:00 kończąc tym samym tę interesującą wycieczkę. Całość trasy, którą zrealizowaliśmy przy okazji wschodu słońca, to 22 km i około 900 wzniosu. W czasie wędrówki, licznej grupie pasjonatów turystyki wędrujących m.in. z "DIABLAKiem", zapewniono opiekę licencjonowanych przewodników górskich oraz ratownika medycznego.

Z Diablakiem na Babią Górę: wschód słońca i nie tylko - 29-30.06.2019
Z Diablakiem na Babią Górę: wschód słońca i nie tylko - 29-30.06.2019 · fot. UKST Diablak


Podczas wędrówki uczestnikom została przedstawiona także topografia obszaru wycieczki oraz pobliskich i dalszych pasm górskich, wraz z anegdotami na temat wybranych gór. Pokrótce przedstawiono również historię terenu.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Jako organizatorzy cieszymy się z zainteresowania naszymi wycieczkami. Do udziału w naszych wycieczkach, zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Informacje na temat planowanych wycieczek systematycznie publikujemy na naszej stronie internetowej www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl oraz profilu FB.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Najbliższe wycieczki:
  • 07.07.2019r. - wycieczka w Tatry - GIEWONT
  • 21.07.2019r. - wycieczka RODZINNA w Tatry (Rusinowa Polana i Gęsia Szyja)
  • 11.08.2019r. - wycieczka RODZINNA w Beskid Żywiecki (Przegibek)
  • 01.09.2019r. - wycieczka na Babią Górę


Pełne informacje i możliwość zapisania się znajdują się na stronie UKST "DIABLAK" www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl

UKST Diablak

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.