Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 4 czerwca 2019
  • wyświetleń: 4146

ANIOŁąKI - zespół z Łąki nagrał swoją pierwszą płytę

Zespół ANIOŁąKI nadał nowe brzmienie muzyce chrześcijańskiej. Jego twórczość można teraz poznać słuchając utworów na YouTube, odtwarzając płytę lub na koncertach.

ANIOŁąKI - łącki zespół nagrał pierwszą płytę! · fot. Joanna Świgoń-Greń


Dawno dawno temu w Łące spotkali się aktywni, odważni i bardzo zdolni ludzie. Spotkali się, porozmawiali i zrodził się pomysł. Zaprosili dzieci i zaczęli wspólnie śpiewać. Zaprosili muzyków i zaczęli wspólnie grać. Tchnęli energię, moc, radość, dali własną pracę i czas, bo to bardzo fajni aktywni, odważni i bardzo zdolni ludzie byli. Tworzyli i nadali nowe brzmienie muzyce chrześcijańskiej. Były próby, był pierwszy koncert i nastąpił efekt toczącej się kuli śniegowej. Pojawiła się nazwa: ANIOŁąKI (w pierwotnej wersji Aniołąki Mikołaja), zespół zaczął nabierać kształtów i obrał kurs.

Dołączało coraz więcej dzieci, które pod swoje skrzydła wzięła Helena Górka. Cierpliwie szlifowała diamenty, ćwiczyła głosy, dodawała odwagi, dzieliła się swoją energią i pokazała ANIOŁąKOM, że mają skrzydełka. Szybko się okazało, że oprócz muzycznych kwalifikacji, kompetencje organizacyjne Heleny pozwoliły ANIOŁąKOM wypłynąć na szerokie wody.

Od strony muzycznej ojcem zespołu i dobrym duchem jest Grzegorz Kołeczko (Grzegorz, czapki z głów), który wraz z innymi zaprzyjaźnionymi muzykami tworzy kawał dobrej muzyki i potrafi na koncertach wycisnąć moc z instrumentów. Kto był, ten wie. Potencjał zespołu sprawił, że teraz mogą o nim usłyszeć szersze kręgi, bo nagrali właśnie swoją pierwszą płytę!

Pierwszy utwór z płyty "Czy wierzysz, że On" tekst G. Kołeczko, muzyka G.Kołeczko/B.Szymura, B.Dzida, śpiewa fenomenalna Zuzia Grzyb. Przygotowanie indywidualne Zuzi - Barbara Broda-Malon. Przygotowanie wokalne do wszystkich utworów Klaudia Chlebek. Piosenka pytanie - piosenka odpowiedź, esencja wiary i miłości.

"Czy wierzysz, że On" - możesz zapoznać się z tym utworem tutaj:"Do Nieba" to prawdziwa perełka, jedna z tych piosenek, która od razu wpada w ucho i nawet nie wiesz kiedy bezwiednie ją nucisz. Zacna treść o tym, że mimo potknięć i trudności warto trzymać się obranego kierunku. Tekst G.Kołeczko, muzyka G.Kołeczko/K.Chlebek, B.Szymura, B.Dzida. Bezbłędne wykonanie Julia Greń.

"Do Nieba" posłuchaj i śpiewaj razem z Julią:"Szelki" - utwór o zwykłym małym chłopu, takim jak większość zwykłych małych chłopców, jednak w jego życiu podziały się rzeczy niezwykłe. Tekst G.Kołeczko, muzyka G.Kołeczko/B.Szymura, B.Dzida, śpiewa przepięknie Laura Borgieł.

"Szelki" możesz posłuchać tutaj:"Król nad króle" - prawdziwa petarda zaśpiewana przez charyzmatycznego Huberta Drzyzgę. Jak sam tytuł wskazuje będzie o królu, ale to bardzo wyjątkowy król, zresztą sprawdźcie sami. Tekst G.Kołeczko, muzyka G.Kołeczko/B.Szymura, B.Dzida.

"Król nad króle" - nie przegap tego utworu:Jak zakończyła się ta historia? Ta historia dopiero się rozpoczęła. Aktywni, odważni i bardzo zdolni ludzie odnieśli wielki sukces, kula śniegowa zmienia się w lawinę, więc śledźcie działalność ANIOŁąKÓW, szukajcie ich na wielkich scenach, bądźcie z nimi, wspierajcie.

Aleksandra Budniok

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.