pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 19 marca 2019
  • 1 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 1285

Wycieczka w Beskid Sądecki, Pasmo Jaworzyny Krynickie

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" serdecznie zaprasza na wycieczkę w Pasmo Jaworzyny Krynickiej, która odbędzie się 6 kwietnia. Celem wycieczki będzie poznanie walorów przyrodniczo-krajobrazowych wschodniej części Beskidu Sądeckiego oraz okazja by zwiedzić tę okolicę.

Zobaczymy wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO drewnianą cerkiew greckokatolicką p.w. św. Jakuba Młodszego oraz najsłynniejsze uzdrowisko Beskidu Sądeckiego, którym jest Krynica-Zdrój. Podczas wycieczki zdobędziemy najwyższą górę w tej części Beskidu Sądeckiego - Jaworzynę Krynicką (1114 m n.p.m.) oraz skorzystamy z możliwości odpoczynku w schronisku górskim i z czasu wolnego w uzdrowisku. W razie niesprzyjających warunków trasa zostanie zmodyfikowana tak, by nie narażać uczestników na niebezpieczeństwa. Wycieczka może odbywać się w warunkach zimowych!

Zakładana trasa: Przełęcz Wierchomla Wielka - Bacówka Nad Wierchomlą - Runek - Jaworzyna Krynicka - Dolina Czarnego Potoku, dystans 13 km, suma przewyższeń 680 m. Czas przejścia około 4,5 godz.

Po trasie przejścia pieszego przewiduje się zwiedzanie i czas wolny w Krynicy-Zdroju! Prosimy zachęcić kolegów, koleżanki, rodzinę!

Adresaci wycieczki:
  • uczniowie szkoły podstawowej (klasy VI, VII i VIII) indywidualnie, lub z rodzicem/ami
  • uczniowie szkoły ponadpodstawowej indywidualnie
  • grupy uczniów pod opieką nauczyciela (szkolne koła turystyczne)
  • pozostali dorośli turyści akceptujący charakter wycieczki


Koszt wyjazdu 70-80 zł/os. Szczegóły na stronie UKST "Diablak": www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl/aktualnosci/2019/06.04.2019_wycieczka_zaproszenie.php

UKST Diablak

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.