pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 18 stycznia 2019
  • wyświetleń: 1627

[ZDJĘCIA] Hu, hu, ha nasza zima zła - zimowa wycieczka z UKST Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

Tym razem 13 stycznia turyści biorący udział w wycieczce zorganizowanej przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" praktycznie zapoznali się z zasadami wędrówki w typowo zimowych warunkach.

Hu, hu, ha nasza zima zła - wycieczka z UKST Diablak - 13.01.2019 · fot. UKST Diablak


W czasie przejścia zmodyfikowanej trasy z Przełęczy Kocierskiej przez Potrójną do wsi Rzyki, turyści zmierzyli się ze sporą ilością śniegu oraz nieprzetartym szlakiem. Pomimo średnio sprzyjających warunków trasę udało się przetrzeć i bezpiecznie przejść, poznając jednocześnie zasady bezpiecznego poruszania się po górach w warunkach zimowych. Tym razem duże znaczenie miało wyposażenie części turystów w klubowe rakiety śnieżne, co istotnie ułatwiło wędrówkę całej grupie.

Podczas wędrówki uczestnikom została przedstawiona przede wszystkim topografia obszaru wycieczki i pobliskich pasm górskich, wraz z anegdotami na temat wybranych gór. Pokrótce przedstawiono również historię terenu. Zwrócono także uwagę na zasady bezpiecznego poruszania się po górach.

Hu, hu, ha nasza zima zła - wycieczka z UKST Diablak - 13.01.2019
Hu, hu, ha nasza zima zła - wycieczka z UKST Diablak - 13.01.2019 · fot. UKST Diablak


Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. Jako organizatorzy cieszymy się zainteresowaniem naszymi wycieczkami. Do udziału w naszych wycieczkach, zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Informacje na temat planowanych wycieczek systematycznie publikujemy na naszej stronie internetowej www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl oraz profilu FB.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Najbliższe wycieczki:
  • 26.01.2019r. - wyjazd termy Chochołów i Zakopane
  • 03.02.2019r. - wycieczka RODZINNA w Beskid Śląski
  • 24.02.2019r. - wycieczka w Beskid Śląski


Zapraszamy!

UKST Diablak

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj