pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 25 października 2018
  • 5 listopada 2018
  • wyświetleń: 3027

Uroczysty jubileusz podczas Wieczornicy w Pielgrzymowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach" podaj

Stowarzyszenie Kulturalno-Społeczne Karola Miarki w Pielgrzymowicach co roku organizuje spotkanie upamiętniające postać patrona i mieszkańca Pielgrzymowic. W tym roku świętowano również 15 - lecie istnienia samego Stowarzyszenia.

Uroczysty jubileusz podczas Wieczornicy w Pielgrzymowicach - 28.10.2018 · fot. Sabina Bartecka / UG Pawłowice


W auli Szkoły Podstawowej w Pielgrzymowicach na Wieczornicy spotkali się członkowie i sympatycy Stowarzyszenia oraz wszyscy ci, którym bliska jest postać Karola Miarki. Uroczystość była także okazją do świętowania 15-lecia istnienia Stowarzyszenia. Dzięki multimedialnej prezentacji uczestnicy Wieczornicy mogli przypomnieć sobie minione lata działalności Stowarzyszenia. Licząca 35 członków organizacja, odgrywa ważną rolę w życiu kulturalnym nie tylko Pielgrzymowic ale również całej gminy Pawłowice. Organizuje plenery malarskie, biesiady śląskie, wycieczki rowerowe, koncerty. Staraniem Stowarzyszenia udało się opracować wiele cennych publikacji, śpiewników, tomów wierszy.

Wyrazy uznania i podziękowania za zaangażowanie w działalność Stowarzyszenia wyraził wójt gminy Pawłowice Franciszek Dziendziel, składając kwiaty na ręce przewodniczącej Małgorzaty Kiełkowskiej. Uroczystość uświetnił koncert zespołu "2+3", który swym występem oczarował publiczność, prezentując m.in. utwory zespołu "Śląsk".

new / pless.pl
źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach" podaj