pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 16 października 2018
  • 25 listopada 2018
  • wyświetleń: 2931

9. Niepodległa Jesień Kulturalna w Suszcu: koncerty, wystawa, spektakl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Suszec" podaj

Za nami:

Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu zaprasza wielbicieli kultury na 9. Niepodległą Jesień Kulturalną! Będzie to okazja nie tylko do spotkań z kulturą, ale także świętowania 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.Na dobry początek zapraszamy na koncert zespołu Mikromusic. Koncert odbędzie się 27 października o godz. 18:00. Bilety w cenie: 35 zł, 40 zł, 45 zł można nabyć w sekretariacie GOKu w Suszcu lub na portalu biletyna.pl.

Ważnym wydarzeniem tegorocznej jesieni kulturalnej będzie sesja popularno-naukowa "W kręgu górnośląskiej pieśni ludowej" połączona z promocją publikacji "Pieśni ludowe Ziemi Pszczyńskiej ze zbiorów rękopiśmiennych Mariana Cieśli", na którą zapraszamy 3 listopada od godz. 11.00.

Już po raz XV odbędzie się Turniej Zespołów Ludowych Ziemi Pszczyńskiej im. M. Cieśli "Jak ze Suszca powędruje... ". Na Turniej zapraszamy 3 listopada o godz. 15:00. W ramach Turnieju podziwiać będzie można kilka wystaw specjalnie przygotowanych na tę okazję.

Po rocznej wędrówce po całej Polsce powraca do naszego ośrodka Ogólnopolska Wystawa "Nasze Wielkie Historie". Wystawa jest podsumowaniem projektu "Nasze Wielkie Historie" realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu wraz z 14 innymi instytucjami z całego kraju w ramach programu dotacyjnego Niepodległa przy wsparciu Narodowego Centrum Kultury. Honorowy patronat nad wystawą objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego - prof. dr hab. Piotr Gliński.

Jak co roku zapraszamy także na prapremierę spektaklu Amatorskiego Zespołu Teatralnego działającego przy suszeckim Kole Związku Górnośląskiego pt. "Skok", która odbędzie się 11 listopada o godz. 15:00 oraz na premierę również w dniu 11 listopada o godz. 18:00. Spektakl autorstwa Moniki Panfil, w reżyserii Bogusława Musiolika i Moniki Panfil. Bilety w cenie 10 zł można nabyć w sekretariacie GOKu w Suszcu lub na portalu biletyna.pl.

Nieodzownym punktem corocznej jesieni kulturalnej jest Koncert "Muzyka w Barwach Jesieni", który odbędzie się 18 listopada o godz. 17:00 w kościele parafialnym w Suszcu.

Na zakończenie 9. Niepodległej Jesieni Kulturalnej zapraszamy na niezwykły wieczór - Wieczór Wolności, który odbędzie się 25 listopada o godz. 18:00. W programie zaplanowano: finisaż ogólnopolskiej wystawy "Nasze Wielkie Historie", wręczenie nagród laureatom ogólnopolskiego konkursu "Moje Podróże Małe i Duże" oraz gminnego konkursu "Świętujemy Niepodległość". Wszystko to dopełni oprawa słowno-liryczna.

Wszystkie imprezy za wyjątkiem koncertu "Muzyka w Barwach Jesieni" odbędą się w sali GOK w Suszcu. Bilety można zakupić w sekretariacie GOK od pn. do pt. od 8.30 do 19.30 lub na portalu biletyna.pl.

Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

GOK Suszec

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Suszec" podaj