pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 17 lutego 2018
  • 10 marca 2018
  • wyświetleń: 2933

Niezwykły koncert: klasyka fado miesza się z jazzem, tango i flamenco

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Suszec" podaj

Za nami:

Takiego koncertu w Suszcu jeszcze nie było! Zapraszamy na przepiękny koncert w wykonaniu Kingi Rataj z zespołem. Koncert odbędzie się 10 marca w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu z okazji Dnia Kobiet.Kinga Rataj jest wokalistką wykonującą fado - nostalgiczne pieśni portugalskie. Śpiewając po polsku i po portugalsku, opowiada o saudade, utraconej miłości, tęsknocie za niespełnionym marzeniem, ale także o radości życia i portugalskiej wierze w dominację duszy i serca nad rozumem. W jej repertuarze znajdują się zarówno autorskie utwory, jak i oryginalne interpretacje pieśni czołowych wykonawców fado - m.in. królowej fado Amálii Rodrigues czy Dulce Pontes.

Zadebiutowała w 2005 roku, by już rok później zdobyć Grand Prix 42. Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, otrzymując równocześnie Nagrodę Prezesa TVP za najciekawszy debiut. W tym samym roku zrodziła się fascynacja muzyką fado, językiem i kulturą Półwyspu Iberyjskiego. Nieprzerwanie od 2010 roku koncert ten zachwyca publiczność w całej Polsce, m.in.: dwukrotnie Międzynarodowy Festiwal Ballady Europy w Niepołomicach, festiwal Etniczne Inspiracje w Warszawie, X Festiwal Musica Sacra Musica Profana w Długiej Goślinie, Festiwal Teatru Słowackiego Scena Przy Pompie w Krakowie, festiwal Art Park w Warszawie, I Festiwal Fado w Grudziądzu, Filharmonia Kaszubska oraz wiele miejsc, od klubów muzycznych po duże sale koncertowe.

W Fado prezentuje takie opanowanie języka portugalskiego, że brana jest za rodowitą Portugalkę, czym wprawiła w zachwyt licznie zebraną portugalską publiczność podczas I Międzynarodowego Kongresu Luzytanistów Polskich w Krakowie we wrześniu 2013 roku. Nie uszło to uwadze entuzjastom i miłośnikom Fado na półwyspie iberyjskim. Artystka ze swoim koncertem została zaproszona na Festival Internacional de Fado de Catalunya / Inter-fado, a fragment nagrania jednego z koncertów otrzymał status "wideo tygodnia" na Portal do Fado - jednym z najważniejszych portali Fado w Portugalii.

Obecnie ma w przygotowaniu koncert polski. Niezwykle ważny i przełomowy, gdyż zarówno w warstwie tekstu jak i muzyki prawie w całości napisany dla Kingi Rataj, a premierowe utwory będą jednocześnie zapowiedzią debiutanckiego albumu planowanego na wiosnę 2018.


Bilety w cenie 30 zł można zakupić w biurze GOK od pn. do pt. od 8.30 do 19.30, a także przelewem po uprzedniej rezerwacji telefonicznej: (32) 212-44-91 wew. 23, e-mail: kasia@kulturasuszec.pl. Rezerwacje są ważne przez 7 dni kalendarzowych, jeśli w tym czasie nie zostanie uregulowana płatność, rezerwacja jest anulowana.

Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu

BM / pless.pl, źródło: GOK Suszec

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

GOK Suszec

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Suszec" podaj