pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 23 stycznia 2018
  • wyświetleń: 1561

[ZDJĘCIA] Zimowo z Diablakiem w Beskidach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

W Beskidach w końcu typowa zima. Opady śniegu, niewielkie oblodzenie oraz mgła sprawiły, że wycieczka, która odbyła się w niedzielę 21 stycznia, była dla klubowiczów pszczyńskiego "Diablaka" lekcją zimowego doświadczenia.

Zimowo w Beskidach - 21.01.2018


Trasę rozpoczęliśmy w Lipowej Ostrym a prowadziła ona przez Malinowską Skałę (1152m n.p.m.), Małe Skrzyczne (1211m n.p.m.), Halę Skrzyczeńską (1000m n.p.m.) aż na najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego czyli Skrzyczne (1257 m n.p.m.). Następnie po odpoczynku w schronisku grupa zeszła szlakiem niebieskim do Lipowej Ostre. Trasa, jak na zimowe warunki i charakterystykę grupy była odpowiednia, ale też i wymagająca, liczyła około 16 km przy przewyższeniu ponad 800 m. Bardzo wartościowym dla nas, jako organizatorów, był fakt, iż w tej wycieczce wzięły udział, m.in. dwie grupy uczniów ze szkół w Woli, w większości rozpoczynających swą przygodę z turystyką.

W trakcie wycieczki uczestnikom przedstawiono widoczną topografię terenu oraz zarys historyczny. Szczególną jednak uwagę zwrócono na bezpieczne poruszanie się po górach w warunkach zimowych. Wycieczka prowadzona była nie tylko przez naszych klubowych przewodników górskich, ale również przez dwie kursantki, które mogły praktycznie sprawdzić się w realnym prowadzeniu grup. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu grupy i dobrej sprawności uczestników, planowana trasa została pokonana w spokojnym tempie, ale bardzo sprawnie i wczesnym popołudniem wszyscy zadowoleni wrócili do Pszczyny. Chcielibyśmy również podziękować naszym opiekunom, którzy czuwali nad bezpieczeństwem uczestników, tj. Paniom: Marcie, Ani i Lucynie, Panu Bogdanowi oraz przewodnikowi Panu Danielowi.

Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami. Do udziału w naszych wycieczkach, zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Zapraszamy na najbliższe wycieczki:
  • 04.02.2018r. - wyjazd na baseny termalne do Chochołowa oraz zwiedzanie Zakopanego,
  • 25.02.2018r. - wycieczka w Beskidy,
  • 09.03.2018r. - zajęcia na ściance wspinaczkowej w Bielsku - Białej,
  • 11.03.2018r. - rodzinna wycieczka w Beskidy.


Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, są lub będą dostępne na stronie klubu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak". Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne - prosimy o kontakt "wspólnie możemy więcej". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie a także Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Opiekunowie Klubu
Agnieszka Szczypka - Wojciech
Artur Wojciech

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj