pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 11 października 2017
  • 16 października 2017
  • wyświetleń: 4350

[ZDJĘCIA] Jerzy Dobry, artysta z Pszczyny z benefisem w Galerii "13"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejska biblioteka" podaj

W piątek, 13 października do "13" w Pszczyńskim Centrum Kultury pojawili się przyjaciele i miłośnicy malarstwa Jerzego Dobrego. Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Cinematographer Productions zorganizowali benefis tego artysty z Pszczyny.

Benefis Jerzego Dobrego - 13.10.2017 · fot. Piotr Dudek


Spotkanie rozpoczęło się kilka minut po 17.00 i zgromadziło bardzo wiele osób, które cenią malarstwo i osobę bohatera wieczoru. Nie zabrało przedstawicieli Starostwa Powiatowego, koleżanek i kolegów z pracy (I LO im. Bolesława Chrobrego), dyrekcji szkoły oraz znajomych i nieznajomych, którzy przyszli podziwiać prace Jerzego Dobrego. Zaraz przy wejściu do "13" witał ich wielki portret Bolesława Chrobrego autorstwa bohatera wieczoru. Spotkanie przebiegło w dwóch odsłonach.

Część pierwsza spotkania odbyła się w "13" i składała się z czterech części:
  • rozmowy z beneficjentem, prowadzonej w bardzo dowcipny sposób przez panią Weronikę Zawiszę- Grzankę i Mirosława Kozika ( przy okazji tworzenie portretu psychologicznego)
  • życzeń i prezentów, które bohater wieczoru otrzymał od Starosty, Dyrekcji Szkoły i kolegów z pracy,
  • części muzycznej (na początek piosenka stworzona specjalnie na tę okazję przez Renate Zborowską i Mirosława Kozika, a potem cudowny utwór w wykonaniu zespołu muzycznego pana Piotra Dudka),
  • malowanie obrazu przez chętnych gości ( na początek pan Jerzy namalował kilka kresek, następnie podchodziły osoby z widowni i mogły za pomocą farb lub kredek uzupełniać obraz.


Benefis Jerzego Dobrego - 13.10.2017
Benefis Jerzego Dobrego - 13.10.2017 · fot. Piotr Dudek


W części drugiej spotkania wszyscy udali się do pomieszczeń biblioteki, gdzie wystawione były prace pana Jerzego. Oprócz oglądania i podziwiania obrazów można było porozmawiać z artystą i nabyć książkę pana Mariana Małeckiego poświęconą dziełom Jerzego Dobrego (oczywiście z autografem malarza).

Tych, którzy nie uczestniczyli w tym spotkaniu, zapraszamy jeszcze przez kilkanaście dni do obejrzenia wystawy obrazów w pomieszczeniu czytelni naszej Biblioteki. Tam również można nabyć wspomniane już wydawnictwo, w którym znajdują się zdjęcia obrazów oraz ich opisy.

Dziękujemy w imieniu pana Jerzego Dobrego za zorganizowanie tej uroczystości wszystkim zaangażowanym oraz wszystkim przybyłym za udział.


Benefis Jerzego Dobrego - 13.10.2017
Benefis Jerzego Dobrego - 13.10.2017 · fot. Piotr Dudek

Renata Zborowska

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejska biblioteka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejska biblioteka" podaj