pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 11 października 2017
  • wyświetleń: 2086

[ZDJĘCIA] Diablak na wycieczce "Pieniny i nie tylko"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

Wycieczka w "Pieniny i nie tylko" - to określenie najlepiej oddaje charakter niedzielnej (8 października) wycieczki, gdyż obejmująca łącznie 27 kilometrów i ponad 800 metrów przewyższeń, trasa górska przebiegała przez trzy różne pasma górskie: Pasmo Radziejowej, Pasmo Lubowelskie i przede wszystkim Pieniny Małe.

Diablak na wycieczce "Pieniny i nie tylko" - 8.10.2017 · fot. Diablak


Trzydziestoosobowa grupa klubowiczów, wyruszyła z Pszczyny jeszcze przed 4.00 rano, by jak najszybciej dotrzeć do miejscowości Szlachtowa, skąd rozpoczęli górską wędrówkę w pięknym krajobrazie jesiennych Pienin i Beskidu Sądeckiego. Tym razem pogoda rozpieszczała wędrowców, którzy mogli podziwiać rozległe panoramy pobliskich gór Polski i Słowacji, te zaś nabierały szczególnego uroku będąc raz okalane przez chmury, zaś chwilę później rozjaśnione przez promienie słońca.

Podczas nieco dłuższego spaceru w górach, naszym oczom ukazały się m.in. panoramy Tatr, Pienin, Gorców, Beskidu Sądeckiego, Beskidu Niskiego, Magury Spiskiej i Gór Lewockich. Trasa dostarczyła wielu intensywnych wrażeń, od wymagających wysiłku podejść pod górę, przez wędrowanie po atrakcyjnych widokowo grzbietach, po zmagania z miejscami o wyjątkowo śliskim podłożu. Podczas wędrówki turyści mieli okazję wypocząć w Bacówce na Obidzy i zmęczeni, lecz zadowoleni wrócili z Jaworek do Pszczyny kilka minut po godzinie 22.00.

Diablak na wycieczce "Pieniny i nie tylko" - 8.10.2017
Diablak na wycieczce "Pieniny i nie tylko" - 8.10.2017 · fot. Diablak


W trakcie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z zagadnieniami historycznymi i walorami przyrodniczymi obszaru wycieczki. Została omówiona topografia i hydrografia terenu, wyjaśniono też zagadnienia geologiczne, szczególnie zaś dotyczące tzw. Pienińskiego Pasa Skałkowego oraz wpływu procesów geologicznych na atrakcyjność uzdrowisk Beskidu Sądeckiego. Przedstawiono wybrane fakty dotyczące historii, kultury, sztuki i religii Rusi Szlachtowskiej oraz mijanych w drodze dojazdowej obiektów i miejscowości. Podczas trasy uczestnicy zdobyli najwyższy szczyt Pienin Małych - Wysoką - 1052 m n.p.m. będącą jednocześnie najwyższym szczytem wszystkich trzech pasm pienińskich.

Jako organizatorzy cieszymy się zainteresowaniem naszymi wycieczkami. Do udziału w nich zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Na najbliższą wycieczkę górską zapraszamy w niedzielę, 12 listopada - wycieczka rodzinna w Beskid Mały oraz 19 listopada - wycieczka na Baranią Górę w Beskidzie Śląskim. Zapraszamy też na Jarmark Bożonarodzeniowy we Wiedniu w sobotę, 2 grudnia. Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, są dostępne na stronie klubu.

Diablak na wycieczce "Pieniny i nie tylko" - 8.10.2017
Diablak na wycieczce "Pieniny i nie tylko" - 8.10.2017 · fot. Diablak


Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny "Diablak". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie, a także Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Agnieszka i Artur Wojciechowie

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj