pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 22 lutego 2017
  • 28 marca 2017
  • wyświetleń: 2135

Zajęcia jogi w Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Suszec" podaj

Za nami:

Joga to system ćwiczeń relaksujących ciało i umysł. Jej uprawianie nie tylko przyczynia się do świetnej kondycji fizycznej, ale powoduje też wzrost odporności psychicznej i lepszą koncentrację. Praktyka jogi bazuje głównie na pozycjach ciała zwanych "asana", procesach oczyszczających, oraz na kontroli oddechu.

Dzięki wykonywaniu określonych pozycji ciało się wzmacnia i uelastycznia. Joga pomaga zwalczyć bóle głowy i stawów, leczy depresję i pomaga zrzucić nadwagę. Asany wpływają na siłę mięśni, ścięgien, układ krwionośny, system nerwowy, jak również na umysł i psychikę; wymagają skupienia na oddechu, który wpływa na pracę serca, a to wspomaga ukrwienie organizmu i procesy metabolizmu. Zajęcia dla każdej grupy wiekowej, szczególnie polecane zestresowanym.

Korzyści z uprawiania jogi:
• kręgosłup: zwiększenie elastyczności, likwidacja bólu,
• stres: redukcja napięcia,
• ból: poprzez głębokie oddychanie joga relaksuje i łagodzi ból,
• krążenie: obniżenie ciśnienia, poprawa wydolności płuc,
• zapalenie stawów: poprzez ich rozciąganie następuje zwiększenie ich ruchomości,
• cukrzyca: znormalizowanie poziom cukru we krwi,
• astma: ułatwienie w oddychaniu.

Zaleca się, aby uczestnicy zajęć mieli ze sobą wygodny, niekrępujący ruchów strój. Ćwiczymy na boso, na specjalnych antypoślizgowych matach do jogi. Szkoła Jogi Padma posiada sprzęt dla 15 osób. Istnieje możliwość ćwiczenia na własnych matach. Uczestnicy zająć nie powinni jeść min. 2 godz. przed zajęciami. Wszelkie problemy zdrowotne, kontuzje, czy fakt bycia w ciąży należy zgłosić instruktorowi przed zajęciami.

Zajęcia prowadzi Szkoła Jogi Padma. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek w godzinach 18.30-20.00 na Sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu. Zapisy przyjmowane są telefonicznie pod numerem: 602-473-469 oraz 603-858-880. Zajęcia płatne u prowadzącego. Koszt wynosi 20 zł/ pojedyncze wejście, 60 zł/miesiąc.

Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

GOK Suszec

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Suszec" podaj