pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 1 stycznia 2017
  • 16 stycznia 2017
  • wyświetleń: 6281

25. Finał WOŚP w Pawłowicach - kwestariusze zebrali blisko 32 tys. zł!

W niedzielę, 15 stycznia w Pawłowicach ponownie zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, m.in. charytatywny bieg, koncerty, licytacje, a także tradycyjne światełko do nieba. Wolontariuszom udało się zebrać 31.608,07 zł!

pakiet startowy Bieg "Policz się z cukrzycą i ucz
Pakiet startowy biegu "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy" · fot. www.facebook.com/wosp.pawlowice


W tym roku w Pawłowicach zorganizowano po raz pierwszy Bieg "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy" - jest to wydarzenie ogólnopolskie organizowane przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz lokalne Sztaby WOŚP.

Bieg odbył się na dystansie ok. 4 km. Start, a jednocześnie meta, znajdowały się przy ul. Poligonowej. Opłata startowa w całości przekazana została na cele WOŚP. Bieg miał na celu propagowanie akcji "Policz się z cukrzycą" oraz "Ratujemy i Uczymy Ratować" - programów autorskich Fundacji WOŚP, a także Programu Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą.

25. Finał WOŚP w Pawłowicach
Przygotowania do 25. Finału WOŚP w Pawłowicach · fot. www.facebook.com/wosp.pawlowice


Ponadto w dniu finału, przed Osiedlowym Domem Kultury stanęła scena, pod którą organizatorzy przybyli wraz z mieszkańcami w uroczystym korowodzie. Dla publiczności wystąpili: Włóczykije, chór z Bielska-Białej, Patryk Demkowki z Wisły oraz Black Milk Cree (grupa taneczna z Pawłowic). Podczas koncertu przeprowadzona została licytacja fantów od sponsorów oraz gadżetów WOŚP. Ponadto jak co roku uczestnicy licytowali tort orkiestrowy.

tort orkiestrowy 25. Finału WOŚP w Pawłowicach
Tort orkiestrowy 25. Finału WOŚP w Pawłowicach · fot. www.facebook.com/wosp.pawlowice


Koncert zakończyły się tradycyjnym światełkiem do nieba. Również dla najmłodszych organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji. Na placu przed Osiedlowym Domem Kultury można było posilić ciepłą zupą, herbatą, domowymi wypiekami oraz kiełbasą z ogniska.

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.