pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 13 października 2016
  • 3 grudnia 2016
  • wyświetleń: 3630

"Bitwa trzech cesarzy" - rekonstrukcja bitwy pod Austerlitz

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PTTK Pszczyna" podaj

Za nami:

Koło Terenowe przy Oddziale PTTK Ziemi Pszczyńskiej zaprasza na wyjazd do Slavkova (Czechy) na inscenizację jednej z najsłynniejszych bitew w której wojska napoleońskie pokonały połączone siły austriacko-rosyjskie.

W kolejną rocznicę tego wydarzenia zwanego "Bitwą trzech cesarzy" od 3 do 4 grudnia odbędą się uroczystości upamiętniające ówczesne wydarzenia. Aby uczcić to wydarzenie oraz przypomnieć karty historii wojen napoleońskich, z całej Europy przybywa około 2000 rekonstruktorów w historycznych mundurach w tym ok. 200 kawalerzystów oraz 15 historycznych armat.

Koszt wyjazdu wynosi 85 zł dla członków PTTK z opłacona składką za 2016 r., zaś 90 zł dla pozostałych uczestników. Cena wycieczki obejmuje: przejazd busem z Pszczyny do m. Tvarozna (Czechy) i powrót do Pszczyny, ubezpieczenie KL i NNW oraz opiekę licencjonowanego pilota na trasie wycieczki.

Program

Sobota, 3 grudnia
  • 6.00 - wyjazd spod hotelu PTTK w Pszczynie ul. bpa Bogedaina 16
  • 9.30 - przyjazd do Tvarožnej , zwiedzanie i spacer po placu boju
  • 10.30-12.00 - kopiec Santon, pole bitwy - manewry piechoty i kawalerii
  • 14.00-15.30 - rekonstrukcja Bitwy Trzech Cesarzy
  • 17.30 - wyjazd w drogę powrotną,
  • ok. 21.00 - powrót do Pszczyny


Nieobowiązkowo - bilety na trybunę kupujemy we własnym zakresie; cena 320 CZK.

Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania wycieczki. Zapisując się na wycieczkę uczestnik oświadcza, że jego stan zdrowia pozwala na uczestnictwo w imprezie oraz, że zapoznał się z programem imprezy, warunkami uczestnictwa i akceptuje je własnoręcznym podpisem. Obowiązkowo zabieramy paszport lub dowód osobisty.

Wycieczka odbędzie się, gdy grupa zgłoszonych uczestników będzie liczyła minimum 40 osób.

Kontakt: Kubera Wiesław tel. 500-604-623. Zapisy w biurze PTTK w Pszczynie, ul. Rynek 15, tel. (32) 449-11-23 - do 30 listopada lub do wyczerpania miejsc.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PTTK Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PTTK Pszczyna" podaj