pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 8 września 2016
  • 23 września 2016
  • wyświetleń: 3648

Dzieci dzieciom już po raz dwunasty - wideo i zdjęcia

Nowy sezon kulturalny rozpoczął się też w Pszczyńskim Centrum Kultury dla najmłodszych. W środę, 21 września w "13" po raz dwunasty już pojawiły się dzieci, aby wziąć udział w koncercie wierszy i piosenek.

Dzieci dzieciom już po raz dwunasty - 21.09.2016 · fot. mat. organizatora


Grupa młodych wykonawców pod kierunkiem Renaty Zborowskiej przygotowała kolejny występ dla najmłodszych. Na widowni zasiadły kilkuletnie dzieci wraz z rodzicami. Już od progu czekał na wszystkich poczęstunek - kanapki wykonane przez restaurację Samanta" w Piasku oraz napoje. Przygotowano również słodki akcent na zakończenie koncertu.

Jak zwykle na scenie w "13" królowały maskotki przyniesione przez wykonawców. Młodzi recytatorzy i wokaliści przez niemal godzinę skupiali uwagę młodych widzów, którzy z zainteresowaniem słuchali wierszy oraz tańczyli przy dźwiękach piosenek.Warto przedstawić młodych artystów, bo z wielkim zaangażowaniem włączyli się w przygotowanie tego koncertu. Koncert rozpoczęła Zuzia Olszowska, która z wdziękiem zaprezentowała piosenkę "Z liściem na 3/4". Potem do tańca porwała Julka Biela piosenką "Biedroneczki są w kropeczki". Karolina Olszowiec wprowadziła gości w temat szkoły piosenką "Myszka widziała ostatnia". Agatka Szwedka zaprosiła do tańca w gorących rytmach "Afryki dzikiej". W świat zabawek przeniosła natomiast Martynka Olszowiec piosenką "Zuzia lalka nieduża", a do wspólnej zabawy wyliczanką "Misia A, Misia B" zachęcała Oliwka Rozmus.

W dalszej kolejności pojawiły się dwie piosenki z życia szkoły: Karolina Olszowiec - "Znowu do szkoły" i Zuzia Olszowska "Moja klasa III A". Najmłodszy z wykonawców - Michał Szczypka - zaśpiewał piosenkę "Zakazany owoc", a Maja Kitrasiewicz zachęcała na koniec: "Żyj do przodu". Koncert zakończył Michał Szczypka, grając brawurowo na pianinie świetnego kankana. Między piosenkami dzieci słuchały wierszy w interpretacji: Oliwki Rozmus, Agatki Szwedki i Karoliny Olszowiec.

Kontakt ze sztuką, wspólna zabawa to niewątpliwie zalety udziału dzieci w takich koncertach. Dodać należy, że po zakończeniu występów każdy młody widz może wejść na scenę, spojrzeć z tej perspektywy na widownię, powiedzieć lub zaśpiewać coś do mikrofonu. I dzieci skwapliwie korzystają z tej możliwości.

Już dwoje stałych wykonawców wywodzi się właśnie z tej sytuacji, kiedy po koncercie miało odwagę stanąć na scenę, pokazać swoje możliwości i później dołączyć do zespołu.

Dziękujemy za udział w koncercie i zapraszamy na następny 9 listopada!

Renata Zborowska

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.