pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 10 lipca 2016
  • 14 lipca 2016
  • wyświetleń: 1820

Męski chór Entresol z rejonu Dauphiné wystąpi w PCKulu

Za nami:

W czwartek 14 lipca w sali widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury wystąpi męski chór Entresol.

Entresol to męski chór z rejonu Dauphiné (ze stolicą w Grenoble), istniejący od 1986 roku i skupiający 45 członków różnych profesji, których łączy miłość do muzyki i śpiewu. Pod kierownictwem Bruna Popoz Entresol wykonuje pieśni religijne, świeckie, muzyki klasycznej, współczesnej i popularnej, a na bis pieśni górali, piosenki biesiadne i szanty.

Chór koncertował dwukrotnie w Quebec'u, kilkakrotnie we Włoszech, Niemczech, Belgii, Szwajcarii, Irlandii i oczywiście we Francji, w tym regularnie 12 razy w roku w swoim regionie.

Co trzy lata, Entresol organizuje Europejski Festiwal Chórów Męskich w Saint-Marcellin, Saint -Antoine i Chatte. Spotkania te umożliwiły kontakty pasjonatów chóralnego śpiewu z Węgier, Włoch, Walii, Szwajcarii, Anglii, Niemiec, Belgii, Irlandii i Polski (w zeszłorocznym festiwalu uczestniczył Chór Hasło z Krakowa).

Początek koncertu 14 lipca o godz. 17. Wstęp na koncert jest wolny.

ENTRESOL
ENTRESOL - męski chór z rejonu Dauphiné

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.