pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

 • 26 kwietnia 2016
 • 7 maja 2016
 • wyświetleń: 2540

Po raz dziesiąty dzieci zaśpiewały dla przedszkolaków

W środę, 4 maja do "13" w Pszczyńskim centrum Kultury już po raz dziesiąty zawitały dzieci z okolicznych przedszkoli. Bo to właśnie dla nich od dwóch lat co dwa miesiące młodzi wokaliści i recytatorzy pod okiem pani Renaty Zborowskiej przygotowują koncert wierszy i piosenek.Młodzi goście przybyli na koncert w towarzystwie rodziców i dziadków. Jak się wydaje, świetnie się bawili i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy ich gościć na tego typu spotkaniach. Słuchając wierszy i piosenek, częstowali się smakowitymi kanapkami przygotowanymi przez restauracje Samanta z Piasku, dla dorosłych też starczyło i wszystkim bardzo przypadły do gustu.

Po raz dziesiąty dzieci zaśpiewały dla przedszkolaków - 4.05.2016


W rytm wykonywanych piosenek dzieci wesoło pląsały na środku. Dla młodych widzów (i oczywiście ich opiekunów) wystąpiły:
 • Zuzia Olszowska - zadebiutowała na tej scenie z wielkim powodzeniem i zaśpiewała piosenkę "Puszek Okruszek" oraz powiedziała wiersz "Skarżypyta"
 • Sandra Szłapa - kolejny debiut z piosenką "Drzwi do kariery"
 • Martynka Olszowiec - jak zwykle ze swadą zaśpiewała piosenkę "Myszka widziała ostatnia" oraz powiedziała fragment opowiadania o Prudencji
 • Karolina Olszowiec - znakomita wokalistka i recytatorka z najdłuższym w tym zespole stażem, wykonała dwie piosenki: "Maruda" i "Mała smutna królewna" oraz przedstawiła dwa wybrane przez siebie wiersze
 • Oliwka Rozmus - pełna werwy i animuszu wokalistka i recytatorka obdarzona mocnym głosem i wykonująca z coraz większą swobodą piosenki "Pieski małe dwa" i "Bzik" oraz recytując wybrane rzez siebie dwa wiersze
 • Tamarka Bieszczad - która zadziwiła szczególnie starszą część widowni wspaniale wykonanym wierszem Juliana Tuwima "W aeroplanie"
 • Julka Biela - najbardziej doświadczona z młodych wokalistek, zaśpiewała bardzo profesjonalnie "Biedroneczki są w kropeczki"
 • Agatka Szwedka - niezwykle utalentowana wokalistka i recytatorka, z dużym wdziękiem wykonała piosenkę "A ja mam psa" oraz "Gdy dzieci tańczą" ( i oczywiście powiedziała dwa wybrane przez siebie wiersze).


Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim przybyłym. Miło nam występować przed taką publicznością. Cieszymy się, że mali goście bawią się razem z nami i że podobają im się przygotowane przez nas wiersze i piosenki. Co prawda tym razem nie było chętnych spośród widowni do spróbowania swoich sił na scenie, bo z chęciami wygrała trema, ale mamy nadzieję, że następnym razem, a będzie to 1 czerwca, pod sceną po koncercie ustawi się kolejka przyszłych wokalistów i recytatorów.

Renata Zborowska

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.