pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

 • 25 kwietnia 2016
 • wyświetleń: 2158

III Rajd Górski uczniów szkół podstawowych - wideo

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

Sobota, 23 kwietnia była jak najbardziej odpowiednim dniem, aby wziąć udział w rajdzie górskim. W tym właśnie dniu, 150 uczestników zmierzyło się ze szlakiem w Beskidzie Śląskim. Specjalnie dla młodych turystów trasa została tak dobrana, by czuli oni pełną satysfakcję i zadowolenie z aktywnie spędzonego dnia.

III Rajd Górski Uczniów Szkół Podstawowych - 23.04.2016 · fot. Diablak


Wszystko zaczęło się od wczesnej zbiórki i wyjazdu czterema autokarami do Jaworza, skąd uczestnicy udali się do schroniska na Błatniej, gdzie uczniowie szkół podstawowych wzięli udział w turnieju turystycznym. Uczestnicy skorzystali również z oferty kulinarnej, którą oferują gospodarze schroniska. Schronisko na Błatniej to miejsce warte odwiedzenia przez każdego turystę a dzięki uprzejmości gospodarza Pana Jakuba Grzegorza uczestnicy spędzili tam bardzo przyjemnie czas.

Po turnieju wszyscy udali się na szczyt Błatniej. Po powrocie ze szczytu odbyło się podsumowanie rywalizacji, wręczenie podziękowań, dyplomów i przygotowanych dla laureatów nagród. Każda szkoła otrzymała pamiątkę rajdową opracowaną przez Annę Hakę-Otrębę - nauczyciela Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie, które również włączyło się w tę inicjatywę. Za bezpieczne przeprowadzenie uczestników odpowiedzialni byli przewodnicy górscy - Joanna Rozmus-Cader i Maciej Cader oraz Wolontariusze z UKST "Diablak". Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy!W rajdzie wzięło udział łącznie 13 drużyn, a laureatami turnieju zostały następujące:
 • I miejsce Wichura SP 3 Pszczyna - Stara Wieś,
 • II miejsce Snapczaki - SP 2 Pszczyna,
 • III miejsce Orkan - SP 3 Pszczyna - Stara Wieś.


Jako organizatorzy chcemy podkreślić, że uczniowie reprezentowali wysoki poziom znajomości polskich gór, a także posiadają wiedzę na temat prawidłowego zachowania się w górach.

W rajdzie wzięły również udział następujące drużyny:
 • Jedynkowicze - SP 1 Pszczyna,
 • Dreptusie - SP 1 Pszczyna,
 • Ochotnicy - SP 1 Pszczyna,
 • Ziemskie Anioły - SP 7 Ćwiklice
 • Zwinne Kozice - SP 2 Pszczyna
 • Bryza - SP 3 Pszczyna,
 • Orkan - SP 3 Pszczyna,
 • Pajączki z Łączki! - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Łące
 • Zajączki z Łączki! - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Łące
 • Włóczykije - SP 12 Studzionka.


Warto podkreślić, że patronat nad Rajdem objęli: starosta pszczyński Paweł Sadza i burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol. Rajd nie odbyłby się bez zaangażowania nauczycieli szkół podstawowych, którzy zachęcają uczniów do udziału w wycieczkach turystycznych. Jako organizatorzy zapraszaliśmy wszystkie lokalne i okoliczne szkoły podstawowe, jednak ostatecznie zgłosiło się tylko siedem szkół, przy czym każda z nich średnio zgłosiła po 2 drużyny. Liczymy, że w przyszłym roku w rajdzie weźmie udział większa liczba reprezentacji szkół podstawowych z naszego terenu, tak, aby w każdej szkole dzieci miały możliwość rozwijania turystycznych zainteresowań.

Rajd odbył się przy wsparciu finansowym Starostwa Pszczyńskiego i Urzędu Miasta Pszczyna. We wsparcie rajdu włączyli się również sponsorzy, którzy ufundowali część nagród:
 • Zakład Fotograficzny Pana Marka Grucki z Pszczyny
 • Firma Matmet z Pszczyny
 • Sklep Podróżnika z Bielska-Białej
 • Salon Fryzjersko-Kosmetyczny Pani Katarzyny Krywult z Pszczyny
 • Firma transportowa PLESSTOUR z Pszczyny
 • www.przypinkowo.pl


Wszystkim firmom, które wsparły tę inicjatywę składamy serdeczne podziękowania.

---

Organizatorem III Rajdu Górskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych był Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak". Klub nasz zajmuje się propagowaniem aktywnej turystyki górskiej, rowerowej. Organizujemy liczne wycieczki turystyczne - krajowe i zagraniczne, obozu turystyczne górskie i rowerowe a także zajęcia na ściance wspinaczkowej. Serdecznie zapraszamy mieszkańców powiatu pszczyńskiego i nie tylko do zainteresowania się naszą działalnością i wzięcia udziału w aktywnym spędzaniu wolnego czasu w miłym i sympatycznym gronie. Nasze działania kierowane są przede wszystkim do osób od I klasy gimnazjum po bardzo doświadczonych turystów. Zabieramy również na wycieczki uczniów szkół podstawowych, ale wraz z rodzicami lub dorosłymi opiekunami (w takich przypadkach prosimy o wcześniejszy kontakt). W zajęciach na ściance wspinaczkowej mogą brać udział uczniowie od czwartej klasy szkoły podstawowej.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tę inicjatywę, zapraszamy na IV Rajd Górski w 2017 roku. Zapraszamy również do aktywnego spędzania wolnego czasu właśnie z "Diablakiem". Bliższe informacje na temat naszej działalności znajdują się na stronie Klubu www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl - serdecznie zapraszamy.

Opiekunowie Klubu: Agnieszka Szczypka - Wojciech, Artur Wojciech.

Agnieszka i Artur Wojciechowie

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj