pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 17 listopada 2015
  • 19 listopada 2015
  • wyświetleń: 615

W PKF-ie twórczość Buñuela

Za nami:

W czwartek, 19 listopada w Pszczyńskim Klubie Filmowym twórczość Luisa Buñuela. Za nami kino japońskie. Delektowaliśmy się nowym obrazem Isao Takahaty, fascynującego się legendami, folklorem japońskim, współzałożyciela Studia Ghibli, które od trzydziestu lat zachwyca miłośników sztuki animacji.

Luis Buñuel
Luis Buñuel


W nadchodzący czwartek zobaczymy zdobywcę Złotej Palmy na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w 1961 roku. O godzinie 18.00 projekcja filmu "Viridiana" hiszpańskiego mistrza, reżysera "Psa andaluzyjskiego", "Nazarin", "Piękności dnia", czy "Mrocznego przedmiotu pożądania", który urodził się sto piętnaście lat temu. W głównych rolach wystąpią: Silvia Pinal, Francisco Rabal oraz Fernando Rey.

Warto również zaprosić na spotkanie z kolejnym gościem. Tym razem DKF Pszczyński Klub Filmowy odwiedzi dr Joanna Aleksandrowicz, badaczka związana z Instytutem Nauk o Kulturze i Studiów Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Śląskiego, autorka książki "Pomiędzy płótnem a ekranem. Inspiracje twórczością Goi w kinie hiszpańskim".

W przyszłym tygodniu kino czeskie, ul. Bednarska 13, przy Pszczyńskim Centrum Kultury. Wstęp wolny.

Dawid Stwora

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.