pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 29 października 2015
  • wyświetleń: 1097

Wieczornica z chórem

Stowarzyszenie Kulturalno-Społeczne Karola Miarki w Pielgrzymowicach co roku organizuje spotkanie upamiętniające postać patrona i mieszkańca Pielgrzymowic. W niedzielę, 25 października w auli szkoły podstawowej na wieczornicy spotkali się członkowie i sympatycy stowarzyszenia oraz wszyscy ci, którym bliska jest postać Karola Miarki.

Wieczornica z chórem
Wieczornica z chórem - 25.10.2015 · fot. UG Pawłowice


Co roku stowarzyszenie przygotowuje też różnego rodzaju publikacje, które swoją premierę mają podczas wieczornicy. Nie inaczej było w tym roku. Do rąk obecnych na spotkaniu trafił informator "Witamy w Pielgrzymowicach" zawierający skrót informacji dotyczących Pielgrzymowic: geografii, historii, przyrody, zabytków wraz z mapką sołectwa i przydatnymi adresami. Oprócz informatora, stowarzyszenie wypuściło 4 widokówki ze zdjęciami Pielgrzymowic, wśród których szczególnie wyróżnia się sepiowana karta ze zdjęciami Pielgrzymowic z lat 30.

Wieczornica z chórem - 25.10.2015
Wieczornica z chórem - 25.10.2015 · fot. UG Pawłowice


Zebrani wysłuchali również prelekcji dr Marii Szostak - emerytowanej nauczycielki historii i doradczyni metodycznej, która podjęła próbę przeanalizowania założeń dydaktycznych Karola Miarki z uwzględnieniem współczesnej perspektywy oraz dr Danuty Kocurek - pracownika Zakładu Historii i Teorii Wychowania Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach - dotyczącego mniej znanych faktów związanych z szeroko rozumianą działalnością edukacyjną Miarki.

Wieczornica z chórem - 25.10.2015
Wieczornica z chórem - 25.10.2015 · fot. UG Pawłowice


Na zakończenie pawłowicki chór Animato wprowadził wszystkich zebranych w przyjemny muzyczny nastrój wykonując zarówno utwory klasyczne, jak i rozrywkowe. Publiczność oklaskiwała koncert na stojąco. Czas na refleksje i rozmowy był w szkolnej stołówce, kiedy członkowie Stowarzyszenia serwowali kanapki i słodkie co nieco.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.