pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 20 października 2015
  • wyświetleń: 1717

Jesienne klimaty z Diablakiem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

W górach już prawdziwa jesień, magia barw, mgieł i oczywiście błota. Mniej więcej w tak klimat wybrali się uczestnicy niedzielnej wycieczki organizowanej przez UKST "Diablak".

Jesienne klimaty z Diablakiem - 18.10.2015 · fot. Diablak


W niedzielę, 18 października o przyzwoitej porze, czyli 6 rano grupa wyjechała z Pszczyny kierując się na przełęcz Glinka, skąd rozpoczęła swoją wędrówkę przez fragment Beskidu Żywieckiego. Trasa wycieczki wiodła przez Krawców Wierch, Trzy Kopce, Rysiankę do Złatnej Huty. Trasa niedługa, licząca niespełna 19,5 km i 830 m przewyższenia, nie sprawiła uczestnikom żadnej trudności.

W trakcie wycieczki uczestnikom szeroko przybliżona została historia terenu, przekazano również szczegółowe informacje na temat większości aspektów związanych z fauną i florą Beskidu Żywieckiego. Uczestnicy zapoznali się z budową geologiczną, szczegółowym podziałem Beskidów a także przekazana została spora wiedza z zakresu topografii terenu. Jako, że pogoda bardzo dopisała, uczestnicy mieli możliwość podziwiania mglistych beskidzkich panoram. Wycieczka dostarczyła jej uczestnikom wielu pozytywnych doznań i również wiele nauczyła a pobyt w bacówce na Rycerzowej i w schronisku na Rysiance umożliwił odpoczynek, posilenie się i zregenerowanie sił.

W wycieczkach organizowanych przez UKST "Diablak" coraz częściej biorą udział całe rodziny, co bardzo cieszy, ponieważ nasza działalność skierowana jest do uczniów i mieszkańców powiatu. Serdecznie zapraszamy do brania czynnego udziału w inicjatywach podejmowanych przez Klub. Zachęcamy do górskich wędrówek razem z nami oraz do poprawiania sprawności poprzez udział w zajęciach na ściance wspinaczkowej. Niezmiernie nas cieszy zaangażowanie nauczycieli niektórych szkół, którzy motywują uczniów do wyjazdów i także z nimi jadą. Liczymy, że tego typu zaangażowanie zachęci większą grupę młodzieży do uprawiania turystyki.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie, a także Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Kolejna wycieczka na którą zapraszamy odbędzie się 29 listopada a jej trasa planowana jest w Beskidzie Śląskim - zapraszamy! (informacje wkrótce na stronie Klubu)

Więcej informacji nt. działalności Klubu znaleźć można na www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl

Agnieszka i Artur Wojciechowie / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj