pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 27 marca 2015
  • wyświetleń: 1498

Beskid Śląsko-Morawski z Diablakiem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

W niedzielę, 22 marca Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny "Diablak" zorganizował kolejną wycieczkę dla mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Celem tej wycieczki było przejście następującej trasy: Zlatnik - Plato - Travny (1203 m n.p.m.) - Obora - Prazmo.

Pomimo początku wiosny wycieczka odbyła się w warunkach zimowych a uczestnikom przez cały dzień towarzyszyła mglista pogoda. Nie przeszkodziło to jednak w pokonaniu tej kilkukilometrowej trasy znajdującej się w czeskich Beskidach.

W trakcie wycieczki klubowiczom przedstawiona została historia tej części Republiki Czeskiej, a także historia burzliwych dziejów śląska cieszyńskiego. Uczestnicy zapoznani zostali z budową geologiczną terenu, jego zasobami przyrodniczymi i walorami turystycznymi. Niedzielna wycieczka dostarczyła wszystkim uczestnikom wielu pozytywnych doznań i po południu wszyscy bezpiecznie wrócili do Pszczyny.

Beskid Śląsko-Morawski z Diablakiem - 22.03.2015 · fot. Diablak


Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie, a także Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W organizowanych przez nas wycieczkach biorą udział zarówno uczniowie szkół podstawowych wspólnie z rodzicami, młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna, studenci oraz osoby już pracujące. Cieszy fakt udziału w wycieczkach zarówno całych rodzin, jak i szeroko pojętej młodzieży.

Już teraz zapraszamy na kolejną wycieczkę, która odbędzie się 26 kwietnia, a jej celem jest zdobycie najwyższego szczytu Pienin. Szczegóły wycieczki znajdują się na stronie klubu a jej koszt to tylko 25 zł.

Więcej informacji nt. działalności Klubu znaleźć można na www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl

Agnieszka i Artur Wojciechowie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj