pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 17 lutego 2015
  • 19 lutego 2015
  • wyświetleń: 936

Honkong z PKF-em w czwartek

Za nami:

W nadchodzący czwartek (19 lutego) DKF Pszczyński Klub Filmowy przeniesie się do Hongkongu.

Za nami włoski artysta Bernardo Bertolucci i jego "Rzymska opowieść". Zajrzeliśmy do Rzymu, a także do Kenii. Tydzień wcześniej przypomnieliśmy, w ramach cyklu "na pamiątkę", twórców polskiej kultury, Tadeusza Konwickiego, który odszedł na początku tego roku, oraz Jana Laskowskiego i Tadeusza Różewicza, którzy odeszli w roku ubiegłym.

19 lutego spróbujemy otworzyć "Chińską szkatułkę" Wayne'a Wanga. Będzie okazja przyjrzeć się momentowi, gdy Hongkong zostaje przejęty przez Chiny. Za scenariusz odpowiadają tacy cenieni autorzy jak Jean - Claude Carrière, współpracownik wielu wybitnych reżyserów, czy Paul Theroux. Muzyka: Graeme Revell. Zdjęcia: Vilko Filač. W roli głównej brytyjski aktor Jeremy Irons.

Uczestnicy spotkań pszczyńskiego Dyskusyjnego Klubu Filmowego ponownie zobaczą również znakomitą aktorkę chińską Gong Li i pochodzącą z Hongkongu Maggie Cheung. "Chińska szkatułka" w ten czwartek o godz. 18.00, a w przyszłym tygodniu "Imigrantka". Klub 13 (przy Pszczyńskim Centrum Kultury), ul. Bednarska 13. Wstęp wolny.

Dawid Stwora

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.