pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 2 lutego 2015
  • wyświetleń: 2291

Mali znawcy przyrody w Grzawie

W środę, 28 stycznia w sali Domu Socjalnego w Grzawie odbył się IX Gminny konkurs przyrodniczo-ekologiczny dla przedszkolaków pt. "Mali znawcy przyrody" zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Miedźnej z/s w Grzawie oraz Gminne Publiczne Przedszkole w Miedźnej. W tym roku w zabawie wzięły udział przedszkola z Góry, Miedźnej oraz Woli.

Dziesięcioosobowe drużyny miały do wykonania aż 8 zadań - artystycznych, manualnych i sprawnościowych, a dzieciom pomagali - biedronka Basia i pająk Ignacy. Oni także sprawdzali, czy dzieci poprawnie wykonały zadania i przyznawali owocowe punkty drużynom. Konkurs rozpoczęły inscenizacje do wierszy Urszuli Kozłowskiej z tomiku "Pary nie do wiary". Cała szybko łąka zapełniła się zwierzątkami - najpierw żaba zakochana w żabocie, potem koza, która dokuczała kozakowi, wiewióreczka, co wciskała kity wilkowi, wreszcie jeż pragnący poślubić jeżynę oraz zakręcony kurek i kurka strojnisia.

Drugie zadanie polegało na rozpoznaniu śladów kota, psa, kaczuszki i dzika oraz przyklejeniu zgubionych przez owady (biedronka, pająk, ślimak) atrybutów (kropki, pajęczyna, muszla). Po wysiłku umysłowym, dzieci musiały wykazać się kondycją fizyczną, pokonując tor przeszkód. Następnie dzieci śpiewały piosenki o zwierzątkach, które mogą zaobserwować wokół siebie - była więc biedronka, kózka, żabki, wiewióreczki.

Mali znawcy przyrody w Grzawie - 28.01.2015 · fot. GBP w Grzawie


Dla odprężenia, biedronka Basia pokazał dzieciom masażyk do poznanych rymowanek. Jednak bardziej niż masaż dzieciom podobała się sieć Ignacego, a raczej możliwość przechodzenia przez nią. Nikt się nie bał, że utknie w niej i zostanie zjedzony prze Ignacego, bo on od lat jest wegetarianinem. Potem dzieci musiały posegregować i umieścić w osobnych pojemnikach pomieszane nasionka grochu, fasoli, słonecznika, kukurydzy i żołędzi. Dzieciom to zadanie poszło lepiej niż samemu Kopciuszkowi. Przedszkolaki równie szybko wysprzątały zaśmieconą łąkę i wrzucały śmieci do odpowiednich pojemników. Na zakończenie dzieci pobudziły swoją wyobraźnię i z gotowych odcisków dłoni tworzyły zwierzątka.

Po konkursowych zmaganiach był czas na poczęstunek, integrację i wspólne pląsy oraz nagrody. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i książeczki. Przedszkola otrzymały zestawy zabawek oraz książki. Nagrody ufundowali: Zespół Oświaty i Wychowania w Miedźnej z/s w Woli, Urząd Gminy w Miedźnej, Bank Spółdzielczy w Miedźnej, Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w Górze, Rada rodziców przy przedszkolu w Miedźnej, Gminna Biblioteka Publiczna w Miedźnej z/s w Grzawie, Carbo Asecura oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - Biuro Powiatowe w Pszczynie.

GBP Miedźna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.