pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 19 grudnia 2014
  • 21 grudnia 2014
  • wyświetleń: 1487

Wigilijnie w Bażantarni

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bażantarnia" podaj

Za nami:

Od 19 do 21 grudnia Książęca Bażantarnia, utartym już zwyczajem, bo od 17 maja, zaprasza na weekendowy zestaw rodzinny.Zestaw obejmuje:

  • Zupę rybną po węgiersku
  • Lichtenszteinskie rosti z cukinii z łososiem
  • Deser Jana Henryka XI


Cena zestawu to 29 złotych. Oczywiście oprócz tego oferujemy wybór z karty dań i napojów.

Rezerwacja stolika pod numerem 601-406-352. Przyjmujemy płatność kartą. Po zmierzchu zapraszamy na "Wieczór przedwigilijny" przy kufelku piwa pszczyńskiego lub karafce wina.

Wigilijnie w Bażantarni


-----

Dzieje Porębskiej Bażantarni, czy szerzej Wolnego Księstwa Stanowego Pszczyńskiego związane są ze ścieraniem się na jego terenie od połowy XVIII w. niemieckości wspartej mocą państwa pruskiego z polskością. Pomimo milionów marek wykładanych rokrocznie na germanizację, zakazu nauczania religii po polsku, niedopuszczaniu Polaków do stanowisk urzędniczych skutek był dokładnie odwrotny. O czym się na co dzień przekonujemy obserwując popularność obco brzmiących nazwisk w naszej okolicy. W miarę upływu czasu przyjmowało to formy coraz bardziej drastyczne, czego ukoronowaniem było wywalczenie w Powstaniach Śląskich przez 90% większość polską znacznych obszarów Górnego Śląska... Zawsze należy przypominać dni chwały.
Warto o tym pamiętać także w okresie wigilijnym, który na wsi pszczyńskiej przyjmował postać szczególną, ujmującą przyjezdnych i cudzoziemców swoją niezwykłą gościnnością i pobożnością... Być może to właśnie głębia i szczerość tych przeżyć zaowocowała odpornością ludności miejscowej na germanizację.Książęca Bażantarnia

43-200 Pszczyna
ul. Barbórki 47

fax 322011640
kom. 601406352REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Bażantarnia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bażantarnia" podaj