pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 2 grudnia 2014
  • 5 grudnia 2014
  • wyświetleń: 1887

Koncert zespołu Czerwie w PCKulu

Za nami:

W pierwszy piątek grudnia na sali widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury zagra małopolska grupa Czerwie, tworząca ciekawe, poszukujące melodie z elementami etnicznymi, folkowymi, z różnymi odcieniami rocka. Istotną częścią repertuaru Czerwie jest muzyka przygotowywana do niemych filmów, teatralnych przedstawień i działań plastycznych.

W Pszczynie zespół zaprezentuje muzykę do "Pana Tadeusza" w reżyserii Ryszarda Ordyńskiego, niemego filmu z 1928 roku, który stanowił ważny składnik społeczno - kulturalnego życia międzywojennej Polski. To interesujące wydarzenie będzie służyło zaakcentowaniu Roku Oskara Kolberga, który obchodzony jest w rozmaity sposób przez świat kultury, w tym przez Pszczyński Klub Filmowy oraz cykl "liście kultury", który co jakiś czas pojawia się wśród propozycji Centrum Kultury i pszczyńskiego Dyskusyjnego Klubu Filmowego.

PCKul, Czerwie


Koncert grupy Czerwie już 5 grudnia (piątek). Sala widowiskowa Pszczyńskiego Centrum Kultury, godz. 19.00. Bilety (10 zł) do nabycia w Pszczyńskim Centrum Kultury, również w dniu występu.

Będzie też okazja do zdobycia wejściówek przy okazji czwartkowego spotkania z nowym kinem tureckim w Pszczyńskim Klubie Filmowym. 4 grudnia, godz. 17.30. Klub 13, ul. Bednarska 13.

KonkursCzerwie - niezależna, małopolska formacja prezentująca dźwięki z pogranicza rocka, folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Potrafią zagrać do tańca i do różańca. Grupa zawiązała się spontanicznie w 2000 r. na wiejskim pikniku w sołectwie Roczyny koło Andrychowa (pow. wadowicki) w Beskidzie Małym i godnie reprezentuje swój region występami, na które dostaje zaproszenia z całego kraju.

Czerwie dały się poznać m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Malta w Poznaniu, Colours of Ostrawa w Czechach oraz na wielu innych festiwalach. Zagrali ponad 400 różnego typu imprez, od koncertów klubowych do festiwalowych.

Muzycy są twórcami i wykonawcami muzyki do spektaklu Piotra Cieplaka "Albośmy to jacy, tacy" na podstawie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego (Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa 2007), co jest w dorobku grupy najbardziej prestiżowym osiągnięciem. Sztukę wystawiono 50-krotnie w stolicy, była też emitowana kilkakrotnie przez TVP Kultura. Zespół zaproszono również do zagrania koncertu w programie "Poza kontrolą" w TVP Kultura, który reżyserował Xawery Żuławski.

W roku 2004 Czerwie wydały album pt. "Padlina" m.in. z gościnnym udziałem Maćka Maleńczuka. Rok 2008 przynosi limitowany projekt pt. "Otwarta sztuka dla ludu", który niejednokrotnie gościł w radiowych stacjach. Na płycie pojawili się aktorzy z Teatru Powszechnego, producenci muzyki elektronicznej i wielu innych przyjaciół. W roku 2012 ukazała się najnowsza produkcja zespołu, różnorodna stylistycznie płyta "Melanż" uznana przez krytyków za jedną z najlepszych płyt roku.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.