pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 26 sierpnia 2014
  • 6 września 2014
  • wyświetleń: 1781

Narodowe czytanie Sienkiewicza

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejska biblioteka" podaj

Za nami:

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie oraz Muzeum Zamkowe po raz kolejny wezmą udział w akcji "Narodowe Czytanie", która odbędzie się w sobotę 6 września.

"Narodowe Czytanie" to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Czytanie zostało nazwane "narodowym", aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

W tym roku wspólnie będziemy czytać dzieła Henryka Sienkiewicza. Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie oraz Muzeum Zamkowe również pragną się włączyć do tego wydarzenia i zachęcić wszystkich mieszkańców ziemi pszczyńskiej do wspólnej lektury autora Trylogii.

Biblioteka zaprasza na spotkanie w sobotę, 6 września, na ulicy Piastowskiej 1 od godziny 10.00. W razie niepogody impreza zostanie przeniesiona do siedziby Biblioteki w Pszczynie, ul. Piastowska 1.

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie


Z kolei pracownicy Muzeum Zamkowego wspólnie z uczestnikami zajęć koła teatralnego kÓrtyna działającego w ramach Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie odczytywać będą fragmenty "Trylogii" Henryka Sienkiewicza. Od godz. 11.00 w Sali Lustrzanej będzie można usłyszeć fragmenty "Ogniem i mieczem", "Potopu" oraz "Pana Wołodyjowskiego". W zabytkowej bibliotece zamkowej od godz. 10.00 do godz. 15.30 udostępniony będzie egzemplarz "Trylogii" dla każdego chcącego odczytać fragmenty dzieł polskiego noblisty.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejska biblioteka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejska biblioteka" podaj