pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 13 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 1765

KGW w Ćwiklicach ma już 55 lat

W sobotę 9 sierpnia od uroczystej mszy rozpoczęły się obchody 55 - lecia istnienia Koła Gospodyń Wiejskich w Ćwiklicach. Następnie barwny korowód przeszedł pod remizę OSP, gdzie odbyła się część oficjalna imprezy.

Punktem kulminacyjnym było przekazanie sztandaru dla KGW. Wcześniej przewodnicząca Koła Wanda Wyroba wraz z burmistrzem Pszczyny Dariuszem Skrobolem wbili symboliczne gwoździe fundatorów. Dla zgromadzonych gości organizatorzy przygotowali prezentację multimedialną, a także archiwalne zdjęcia. W trakcie uroczystości wręczono nagrody za zaangażowanie w działalność kółek rolniczych.

KGW w Ćwiklicach świętowało 55 lat istnienia - 02.08.2014 · fot. UM Pszczyna


W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych. Burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol oraz pochodzący z Ćwiklic przewodniczący Rady Miejskiej Leszek Szczotka i radny Tomasz Nowaczyk przekazali okolicznościową statuetkę.

- Sztandar od zarania dziejów jest symbolem, znakiem identyfikacji. W Ćwiklicach jeszcze bardziej podkreśli wyjątkowość i prestiż związany z byciem członkiem Koła Gospodyń Wiejskich - powiedział burmistrz na zakończenie części oficjalnej.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.