pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 11 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 3132

Dzień Teatru z POPP Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POPP" podaj

Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru amatorska grupa KÓrtyna, działająca przy POPP w Pszczynie przygotowała trzyczęściowy program składający się ze spektaklu "Sabat", krótkich etiud teatralnych i koncertu piosenki aktorskiej.

------

Całość programu prezentowała fragment dorobku artystycznego członków grupy i stanowiła element popisu teatralnego, zrealizowanego pod kierunkiem Anny Masny - nauczyciela POPP. Spektakl powstał w oparciu o romantyczną gotycką poetykę, nosił w sobie elementy teatru plastycznego, teatru ruchu, wzbogacony muzyką tworzoną na żywo. Opowiada o rywalizacji trzech wiedźm o względy szatana, historia zaczyna się o zmroku i kończy o świcie.W spektaklu zagrali:
Szatan-Adam Pastuszka
Wiedźma młoda- Monika Brudek
Wiedźma stara- Wiktoria Waliczek
Wiedźma trzecia- Adela Młodzik
Narratorzy- Marta Goleń, Zofia Szczypiórkowska, Martyna Jamrozik, Piotr Boroń, Bartosz Staszek, Szymon Mazak, Łukasz Bielecki
Muzyka na żywo: Dorota Pudełko, Wiktoria Kubis, Roksana KonstantyEtiudy teatralne powstały w oparciu o poezję i fragmenty współczesnej prozy, ze szczególnym uwzględnieniem poezji Marcina Świetlickiego.Koncert piosenki aktorskiej obejmował zapomniane teksty poetyckie lub kabaretowe: "Czekolada", "Ja nie chcę czekolady", "Po co babcię denerwować", "Kto chce bym go kochała", "Nogi", "Uśmiechnij się", "Topielice" , akompaniament na pianino opracowała Pani Ewa Chlebek, gościnnie wystąpili Monika Żmij- skrzypce, Marek Sojka-akordeon.

Święto Teatru z POPP - 2.04.2014 · fot. popp


Świętowanie zgromadziło sporą publiczność, która w środowy wieczór przyszła do auli I LO im. B.Chrobrego w Pszczynie aby oglądać występy aktorów. Dziękujemy za obecność!

Anna Masny, źródło: POPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

POPP

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POPP" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.