pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 12 kwietnia 2014
  • 26 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 3977

Koncert charytatywny dla Mateusza

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOSIR Goczałkowice" podaj

Za nami:

Wystarczy trochę chęci, dobroci i uśmiechu, by pomóc komuś, kto jest w potrzebie. Ty także możesz się do tego przyczynić! Weź udział w charytatywnym widowisku wokalno-tanecznym na rzecz 10-letniego Mateusza Kijka.

Mateusz urodził się w 35. tygodniu ciąży. Po porodzie wystąpiły zaburzenia oddechowe, krwawienie dokomorowe po stronie lewej. W wyniku badań diagnostycznych rozpoznano wadę rozwojową oun pod postacią hipoplazji ciała modzelatowego. Badaniem neurologicznym stwierdzono porażenie mózgowe czterokończynowe, wzmożone napięcie mięśniowe, padaczkę. W badaniu okulistycznym stwierdzono oczopląs, zez zbieżny naprzemienny, niedorozwój nerwów wzrokowych.

Koncert charytatywny dla Mateusza Kijka


Mateusz funkcjonuje na poziomie upośledzenia w stopniu głębokim, wymaga całodobowej opieki. Jest dzieckiem leżącym, nie mówiącym, podtrzymywany siedzi, komunikuje swoje potrzeby wyłącznie śmiechem lub płaczem. Uwielbia jeść, szczególnie słodycze. Mimo tego musi być dokarmiany specjalnymi odżywkami, żeby zwiększyć masę ciała. W wieku 8 lat wykryto dodatkowo osteoporozę oraz przyzwichnięcie stawów biodrowych.

-Od sześciu lat zawozimy Mateusza na zajęcia do specjalnego ośrodka edukacyjno - leczniczo - rehabilitacyjnego dla dzieci niedowidzących w Rudołtowicach. Mateusz jest rehabilitowany od 3. miesiąca życia. Ogromną szansą na rozwój naszego dziecka jest leczenie oraz stała kompleksowa rehabilitacja wraz ze sprzętem rehabilitacyjnym i ortopedycznym- mówią rodzice chłopca.

Aby pomóc Mateuszowi, a zarazem wesprzeć jego rodziców, wystarczy przyjść na koncert charytatywny, który odbędzie się w sobotę 26 kwietnia w hali sportowej GOSiR w Goczałkowicach-Zdroju. Wstęp jest bezpłatny, jednak podczas wydarzenia zbierane będą wolne datki na rzecz Mateusza. Na zgromadzonych czekają liczne atrakcje.

koncert charytatywny

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

GOSIR Goczałkowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOSIR Goczałkowice" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.