pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 15 lutego 2014
  • wyświetleń: 2543

Nowe książki Muzeum Zamkowego

Dzięki staraniom i wkładowi własnemu Muzeum Zamkowego w Pszczynie ukazały się dwa nowe wydawnictwa: "Kusze i ich twórcy" autorstwa doktora Jana Kruczka oraz "Studium muzealne 2012", które jest zbiorem referatów wygłoszonych podczas cyklu wykładów otwartych w Stajniach Książęcych.

Autorem publikacji o charakterze albumowym pt: "Kusze i ich twórcy" jest dr Jan Kruczek - Kurator Zbrojowni w Muzeum Zamkowym w Pszczynie. Wydawnictwo stanowi owoc wielu lat wnikliwych badań prowadzonych przez autora, w czasie których zapoznał się ze zbiorami kusz w wielu muzeach w Polsce i w Europie, korzystając jednocześnie z obszernej, krajowej i zagranicznej literatury przedmiotu. Tematyka książki poświęcona jest kuszy europejskiej oraz jej wytwórcom, począwszy od czasów starożytnych aż do współczesności.

książka
Cena książki wynosi 55 złotych


Druga publikacja - "Studium muzealne 2012" zawiera referaty wygłoszone w ramach cyklu wykładów otwartych odbywających pod tą samą nazwą w Muzeum Zamkowym w Pszczynie od kwietnia do listopada 2012 roku. Autorami wykładów poświęconych dziejom zamku i regionu, historii ogólnej, konserwacji dzieł sztuki oraz muzealnictwa byli pracownicy naukowi Muzeum Zamkowego w Pszczynie oraz zaproszeni goście - uznane autorytety w dziedzinie historii i historii sztuki.

książka, studium muzealne
Cena publikacji wynosi 25 złotych


Wydawnictwa można zakupić w sklepie internetowym oraz kasie biletowej Muzeum.

BM / pless.pl, źródło: Muzeum Zamkowe

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.