pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 2 lutego 2014
  • wyświetleń: 2367

Diablak: Nocny maraton filmowy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

Już po raz trzeci Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK" zorganizował dla Członków i Sympatyków klubu nocny maraton filmowy.

III Nocny Maraton Filmowy pn. Ludzie Gór - 31.01.2014/01.02.2014 · fot. Diablak


Dzięki uprzejmości Pani Aleksandry Marzec dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie spotkanie odbyło się w sali multimedialnej Centrum Kształcenia Ustawicznego, wchodzącego w skład PZS 1.

Tym razem w nocy z 31 stycznia na 1 lutego zebrani uczestnicy mogli zapoznać się z historią polskiego himalaizmu. Przedstawione zostały sylwetki takich postaci, jak: Jerzy Kukuczka, Wanda Rutkiewicz, Krzysztof Wielicki, Ryszard Pawłowski, Wojciech Kurtyka, Andrzej Zawada, Piotr Pustelnik, Leszek Cichy, Janusz Onyszkiewicz, Krzysztof Zdzitowiecki, Alison Chadwick-Onyszkiewicz, Maciej Berbeka, Artur Hajzer, Dobrosława Miodowicz-Wolf.

Uczestnicy poznali również historię polskiego himalaizmu od 1939 r. do 1989 r. - to co Polacy wnieśli do światowego wspinania, co osiągnęli i jaką cenę za to płacili. Dodatkowo zgromadzeni zapoznali się z materiałem dotyczącym związków Karola Wojtyły z górami, zarówno w aspekcie duchowym, jak i historyczno - społecznym. Mieli przy tym możliwość zapoznania się z folklorem Podhala.
Podsumowując trzecie już takie spotkanie wiemy, że była to dla młodego człowieka ciekawa lekcja historii dotycząca Polski i Polaków w himalaizmie i górach w ogóle.

Całemu spotkaniu towarzyszyła miła atmosfera, herbata, kawa, jedzenie oraz ciasta upieczone przez Monikę i Klaudię. Uczestnikom, którzy potrzebowali drzemki organizatorzy zorganizowali również taką możliwość, jednak większość wytrwała do samego końca. Rano po śniadaniu i uporządkowaniu miejsca spotkania uczestnicy niewyspani, ale zadowoleni rozeszli się do domów. Liczymy, że przyszłoroczny maraton będzie się cieszył przynajmniej takim samym zainteresowaniem.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie a także Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Zapraszamy na kolejne imprezy organizowane przez UKST "DIABLAK":
- wycieczkę górską na Skrzyczne - 23.02.2014r.
- zajęcia na ściance wspinaczkowej - 14.02.2014r.
- zajęcia na kręgielni - 27.02.2014r.

Informacje na temat w/w imprez oraz działalności Klubu znaleźć można na www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl

Agnieszka i Artur Wojciechowie / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.