pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 2 września 2013
  • 10 września 2013
  • wyświetleń: 17261

Dożynki w Studzienicach - zdjęcia

Tegoroczne dożynki gminne odbyły się w Studzienicach. Uczestniczyły w nich delegacje ze wszystkich sołectw naszej gminy. Po mszy świętej, która tradycyjnie rozpoczęła uroczystości, kolorowy korowód dożynkowy udał się do strażnicy OSP, gdzie przygotowano wiele atrakcji.

Droga do strażnicy obfitowała w niezwykłe scenki z życia dawnej wsi przygotowane przez mieszkańców Studzienic. Można było obejrzeć np. deptanie i kiszenie kapusty, skubanie pierza, dojenie kozy i omłoty w starej młockarni. Trasa korowodu oraz okolice sceny zostały wspaniale ozdobione dekoracjami z naturalnych elementów.

Dożynki gminne w Studzienicach 7/8.09.2013 · fot. UM Pszczyna


Na scenie starostowie dożynek, pani Grażyna Skrobol i Jan Grzechnik, przekazali burmistrzowi Pszczyny bochen chleba z tegorocznych dożynek. Dalsza zabawa na wolnym powietrzu odbywała się przy występach artystycznych dzieci i zespołów regionalnych. Dożynkom towarzyszyły wystawy żywego inwentarza, płodów rolnych i sztuki rękodzielnictwa ludowego. Można było również odwiedzić punkty informacyjne Ośrodka Doradztwa Rolniczego i AMiRR lub spróbować różnych rodzajów miodów z pasieki Państwa Londzin.

Przy tej okazji burmistrz wyróżnił i wręczył nagrody rolnikom, szczególnie zasłużonym dla rozwoju rolnictwa w Pszczynie. Nagrodzeni zostali:
- Państwo Irena i Jan Paszek z Brzeźc
- Państwo Dominika i Szymon Spyra z Ćwiklic
- Państwo Bożena i Tomasz Smyczek z Ćwiklic
- Państwo Ewa i Piotr Witosz z Jankowic
- Pan Marcin Standura z Łąki
- Państwo Joanna i Dariusz Klimczyk z Poręby
- Państwo Teresa i Kazimierz Kątny z Rudołtowic
- Państwo Barbara i Józef Komraus ze Studzienic
- Państwo Magdalena i Krzysztof Łakota ze Studzionki
- Pan Dawid Kuś z Wisły Małej
- Państwo Barbara i Henryk Lapoń z Wisły Wielkiej
- Państwo Anna i Jan Schott z Pszczyny - Starej Wsi

Wręczone zostały także odznaczenia "Order Serca Matkom Wsi. Laureatkami zostały panie: Agata Szweda, Genowefa Piórko, Joanna Hoder, Teresa Janosz, Aniela Jędrysik, Jadwiga Grzywa i Anna Lukowiec.

Statuetki "Złoty Kółkowicz" otrzymali : Marian Grzechnik ze Studzienic oraz Jan Bogdanowicz z Pszczyny.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.