pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 22 maja 2013
  • 31 maja 2013
  • wyświetleń: 3901

Koncerty w Sali Lustrzanej

Za nami:

Muzeum Zamkowe w Pszczynie zaprasza do Sali Lustrzanej na koncerty w wykonaniu muzyków ze Stanów Zjednoczonych.

Muzeum Zamkowe


Muzeum Zamkowe


W ramach trasy "Von Promnitz Tour 2013" w Muzeum odbędą się dwa koncerty.

W środę, 29 maja, o godz. 19.00 wystąpią zespoły: Bethel University Jazz Orchestra (jazzowa orkiestra uniwersytecka z Uniwersytetu Bethel w St. Paul, w stanie Minnesota. Muzycy grają m. in. utwory takich artystów, jak: Duke Ellington, Charles Mingus, Dizzy Gillespie, Benny Goodman, itp.), Justin Feland (folkowo-rockowe trio z Minneapolis, w stanie Minnesota), Jason Harms Septet (zespół jazzowy z Minneapolis w stanie Minnesota). Rezerwacja biletów w cenie 10 zł: www.rezerwacja.zamek-pszczyna.pl, tel. (32) 210 30 37

W piątek, 31 maja, o godz. 19.00 wystąpi Bethel University Choir - chór klasyczny, który wypracował sobie reputację jednego z najlepszych chórów na Środkowym Zachodzie wśród kolegialnych chórów, w wyniku wysokiego uhonorowania za występy w dziedzinie literatury chóralnej w Europie i Stanach Zjednoczonych, jak i głównych dzieł, wykonanych z Orkiestrą z Minnesoty.

Rezerwacja biletów w cenie 10 zł: www.rezerwacja.zamek-pszczyna.pl, tel. (32) 210 30 37

Trasa "Von Promnitz Tour" poświęcona jest magnackiej rodzinie von Promnitz, dawnym właścicielom Pszczyny, związanym z osobą wybitnego niemieckiego kompozytora Georga Philippa Telemanna, nadwornego kapelmistrza i organisty na dworze Promnitzów.

------

KONKURS:

Dla klubowiczów pless.pl wspólnie z Muzeum Zamkowym przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są cztery podwójne zaproszenia (po dwa na każdy koncert).

Pojawią się cztery pytania. Zaproszenie wygra osoba, która jako pierwsza w komentarzach pod artykułem udzieli prawidłowej odpowiedzi.

Uwaga! Podczas podawania odpowiedzi należy być zalogowanym (należy mieć konto co najmniej 7 dni). Liczy się tylko pierwsza podana odpowiedź. Jedna osoba może wygrać tylko jedno zaproszenie.

Pierwsze pytanie: (podwójne zaproszenie na 29 maja)
1. Stolicą jakiego amerykańskiego stanu jest miejscowość Saint Paul?

Prawidłowa odpowiedź: Minnesota

Jako pierwsza prawidłowej odpowiedzi udzieliła Ania_P. Informacja o sposobie odebrania nagrody zostanie wysłana mailem po zakończeniu konkursu.

Drugie pytanie: (podwójne zaproszenie na 29 maja)
2. W którym roku urodził się Baltazar von Promnitz, właściciel dóbr w Pszczynie?

Prawidłowa odpowiedź: 1488 r.

Jako pierwszy prawidłowej odpowiedzi udzielił Didi. Informacja o sposobie odebrania nagrody zostanie wysłana mailem po zakończeniu konkursu.

Trzecie pytanie: (podwójne zaproszenie na 31 maja)
3. Nad jakim jeziorem leży Zameczek Myśliwski w Promnicach?

Prawidłowa odpowiedź: nad jeziorem Paprocańskim

Jako pierwsza prawidłowej odpowiedzi udzieliła madziulinka. Informacja o sposobie odebrania nagrody zostanie wysłana mailem po zakończeniu konkursu.

Czwarte pytanie: (podwójne zaproszenie na 31 maja)
4. Od którego roku w pszczyńskim Muzeum Zamkowym można oglądać ekspozycję "Zbrojownia"?

Prawidłowa odpowiedź: od 2006 roku

Jako pierwsza prawidłowej odpowiedzi udzieliła Kinia17. Informacja o sposobie odebrania nagrody zostanie wysłana mailem po zakończeniu konkursu.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.