pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 3 lutego 2013
  • 1 marca 2013
  • wyświetleń: 4872

Koncert zespołu Redakcja i Serso

Za nami:

1 marca w Klubie "13" zagra zespół Redakcja. W roli supportu wystąpi pszczyński zespół Serso. Bilety w cenie 15 zł dostępne w Pszczyńskim Centrum Kultury. Początek koncertu o godz. 19.00

zespół redakcja
Zespół Redakcja · fot. facebook.com/Redakcjaband


serso
Zespół Serso pochodzi z Pszczyny. Grają mieszankę punka, reggae i ska. Zespół istnieje od początku 2010 roku, jednak członkowie grali już wcześniej ze sobą. Wszyscy są samoukami. · fot. facebook.com/sersomusic


Muzycy Redakcji zaprezentują premierowe utwory z albumu "Cyfrowe Średniowiecze", który ukazał się jesienią 2012 roku. Nie zabraknie też piosenek z poprzedniej płyty ("Horrroskop", Jimmy Jazz Records) takich jak "Dziś umarłem na ulicy" czy "Tak jak kot".

Redakcję założył gliwicki gitarzysta i tekściarz Darek Dusza, legendarna postać polskiej muzyki punkowej i niezależnej. Artysta znany m.in. z takich formacji jak Śmierć Kliniczna, Absurd czy DiM, od lat współpracuje również z Irekiem Dudkiem. Jest autorem takich piosenek Shakin` Dudi jak "Au sza la la la" czy "Och, Ziuta", pisał również teksty dla zespołu Dźem ("Malowany ptak", "Zapal świeczkę")

Do współpracy zaprosił wokalistę Adama Antosiewicza (ex- El Seccatore, Trzy Kluski Śląskie), Bartka Stuchlika (Shakin` Dudi) i Łukasza Walczaka.

W kwietniu 2011 roku ukazał się debiutancki album zespołu "Horrroskop" (Jimmy Jazz Records). Płyta została dobrze przyjęta m.in. przez recenzentów "Newsweeka", "Teraz rocka" i wielu innych mediów. Piosenki z "Horrroskopu" można usłyszeć na antenie Polskiego Radia PR ( "Tak jak kot" - piosenka dnia we wrześniu 2012 r.) i wielu innych rozgłośni.Muzyka Redakcji to żywiołowa mieszanka punk rocka, rock`n`rolla i garażowych brzmień z lat sześćdziesiątych.W repertuarze koncertowym zespołu znalazły się też legendarne utwory Śmierci Klinicznej i Absurdu. Żywiołowe, energetyczne koncerty to najmocniejsza strona zespołu. Redakcja w 2011 i 2012 roku grała w wielu renomowanych klubach, m.in. w bielskim Rudeboyu, chorzowskiej Leśniczówce, rybnickim Kulturalnym Klubie, krakowskim Lizard Kingu. Darek Dusza i koledzy zostali też świetnie przyjęci na kultowym, punkowym festiwalu Rock na Bagnie 2011.

Strona zespołu: www.myspace.com/redakcja
Youtube: www.youtube.com/playlist?list=FLAGs_MlyEhZqxOOBhwhH9ag&feature=mh_lolz ]www.youtube.com/playlist[/url]
Facebook: www.facebook.com/Redakcjaband ]www.facebook.com/Redakcjaband [/url]

Strona zespołu Serso - www.facebook.com/sersomusic

---

KONKURS:

Dla klubowiczów pless.pl wspólnie z Pszczyńskim Centrum Kultury z okazji koncertu przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są dwa podwójne zaproszenia.

Pojawią się dwa pytania. Zaproszenia wygrają osoby, które jako pierwsze w komentarzach pod artykułem udzielą prawidłowej odpowiedzi. Jedna osoba może wygrać tylko jedno podwójne zaproszenie.

Uwaga! Podczas podawania odpowiedzi należy być zalogowanym (należy mieć konto co najmniej 7 dni). Liczy się tylko pierwsza podana odpowiedź.

Pierwsze pytanie:
1. W jakim mieście powstał zespół Redakcja?

Prawidłowa odpowiedź: w Skoczowie.

Jako pierwszy poprawnej odpowiedzi udzielił Office. Informacja o sposobie odebrania biletów zostanie przesłana mailem po zakończeniu konkursu.

Drugie pytanie:
2. W którym roku powstał zespół Serso?

Prawidłowa odpowiedź: w 2010 roku.

Jako pierwszy poprawnej odpowiedzi udzielił beka. Informacja o sposobie odebrania biletów zostanie przesłana mailem po zakończeniu konkursu.

ups, new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.