pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 8 czerwca 2012
  • wyświetleń: 2122

Sztuka ludowa w skansenie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj

Za nami:

Zapraszamy na warsztaty folklorystyczne połączone z kiermaszem sztuki ludowej oraz występami regionalnych zespołów ludowych. Impreza pod nazwą: "Obrzędy sobótkowe na wsi pszczyńskiej - zapomniane lokalne zwyczaje w nowej odsłonie" przeprowadzona zostanie w dniach 8, 9 i 10 czerwca na terenie Skansenu "Zagroda Wsi Pszczyńskiej".

sztuka ludowa, skansen


Będzie to szansa, by poznać tradycje śląskich ludowych obrzędów nocy świętojańskiej na wsi pszczyńskiej - sztukę robienia kwiatów z bibuły, wyplatanie wianków, palenie ognisk. Warsztaty, których tematem będzie sztuka wytwarzania kwiatów z bibuły promować będą twórców ludowych z powiatu pszczyńskiego.

Wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość nauczenia się pożytecznego rzemiosła od ludzi o atrakcyjnych, ale niestety zanikających umiejętnościach. Podczas planowanej imprezy poznać będzie można wielu lokalnych twórców ludowych, artystów rękodzielników oraz smakować specjały regionalnej kuchni ludowej.

new / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Skansen

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj