pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 15 maja 2012
  • 18 maja 2012
  • wyświetleń: 6977

Spektakl w Stajniach Książęcych

W czwartek 17 maja w Powozowni Stajni Książęcych odbył się spektakl pt. "Sejm kobiet", w wykonaniu Koła Teatralnego Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej, w reżyserii Anny Masny. Po raz pierwszy można było zobaczyć wnętrze obiektu po renowacji.

Stajnie Książęce
Stajnie Książęce · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Widzów przywitali burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol oraz dyrektor POPP Barbara Sopot-Zembok. Nawiązując do wyjątkowej scenerii spektaklu, burmistrz podkreślił, że remont Stajni Książęcych to największa inwestycja w dziedzinie kultury w ostatnich latach. Na przełomie czerwca i lipca stajnie zostaną oddane we władanie Urzędowi Marszałkowskiemu. Za ich pośrednictwem obiektem zarządzać będzie Muzeum Zamkowe.

Przedstawienie, oparte na komedii Arystofanesa, cieszyło się dużym zainteresowaniem - w czwartkowy wieczór spektakl wystawiony został trzykrotnie.

Spektakl w Stajniach Książęcych - 17.05.2012 · fot. UM Pszczyna


Remont Stajni Książęcych to największa inwestycja w dziedzinie kultury w ostatnich latach w Pszczynie. Jak mówi burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol - Udało nam się uratować obiekt przed zniszczeniem. Jestem po rozmowach z marszałkiem województwa śląskiego. Na przełomie czerwca i lipca Stajnie oddamy we władanie Urzędowi Marszałkowskiemu. Za ich pośrednictwem obiektem zarządzać będzie Muzeum Zamkowe, które przejmie odpowiedzialność za inicjowanie imprez, wystaw oraz ekspozycji.

Wyremontowane Stajnie Książęce:
Stajnie Książęce w Pszczynie · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Okazja do zwiedzania Stajni Książęcych nadarzy się także dwa dni po wystawieniu spektaklu. W sobotę 19 maja w Noc Muzeów turyści będą mogli odwiedzić Muzeum Zamkowe, Skansen "Zagroda Wsi Pszczyńskiej", Muzeum Prasy Śląskiej oraz Stajnie Książęce.

Noc muzeów, sobota 19 maja, godziny zwiedzania:

Muzeum Zamkowe - 20.00 - 1.00
Muzeum Prasy Śląskiej - 20.00 - 24.00
Skansen "Zagroda Wsi Pszczyńskiej" - 20.00 - 24.00
Stajnie Książęce - 18.00 - 22.00

mot / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.