pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 27 kwietnia 2012
  • 12 maja 2012
  • wyświetleń: 6135

Andrzej Poniedzielski w PCKulu

W ramach VIII konkursu Piosenki poetyckiej Sentymenty do Pszczyny zawitał jako gwiazda wieczoru Andrzej Poniedzielski. Obok jego nazwiska można postawić wiele rzeczowników, określających tę nieztuzinkową postac polskiej sceny - poeta, autor tekstów piosenek, felietonów, humorysta, aforysta, reżyser, scenarzysta, aktor, konferansjer, twórca polskiej kultury.

Zebrani licznie na sali widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury nie zawiedli się. Godzinny monolog przerywany co rusz salwami śmiechu, uatrakcyjniony piosenkami z mądrymi poetyckimi tekstami - to była prawdziwa uczta dla widzów.

Andrzej Poniedzielski w PCKulu - 05.2012 · fot. Kalina Ziebura


Andrzej Poniedzielski odwiedził Pszczynę w niejako po drodze, gdyż odbywa aktualnie tournée promujace jego najnowsze zbiory utworów poetyckich.

Ale nie było to typowe spotkanie autorskie. Bohater wieczoru w fantastyczny, autoironiczny sposób opowiadał o swoim życiu, odwołując się przy tym do doświadczeń widzów ze swojego pokolenia.

Andrzej Poniedzielski posiada bardzo wysublimowane poczucie humoru i wspaniały kunszt posługiwania się językiem. Widzów zachwyciła jego nienaganna polszczyzna, zaskakujące, swoiste metafory i wyszukane epitety. A jego "złote myśli" wprawiały w zachwyt i zdumienie. Poniedzielski potrafi na nowo nazywać różne zjawiska otaczającej rzeczywistości, nadając im przy tym nowego znaczenia. Jest człowiekiem pełnym optymizmu i potrafi nim zarażać innych.

Po spotkaniu widzowie mogli zakupić zbiory utworów, książki o autorze, płyty z jego występów oraz zdobyć autograf. A chętnych było sporo.

"Chyba już można iść spać
Dziś pewnie nic się nie zdarzy
Chyba już można się położyć
Marzeń na jutro trzeba namarzyć".

"To już ładnych tyle lat
jak do życia się przymierzam
nie wiem nic
nie umiem żyć
a zamierzam, a zamierzam".

Renata Zborowska

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.