pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 19 lutego 2010
  • wyświetleń: 1695

Warsztaty etnograficzne dla dzieci

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Goczałkowice" podaj

We wtorkowe popołudnie, 16 lutego, Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach zaprosił wszystkie dzieci na wyjątkową przygodę, z kulturą górali Beskidu Śląskiego w ramach warsztatów etnograficznych "Opowiadamy o świecie".

Są to zajęcia prowadzone przez parę pasjonatów i podróżników, absolwentów Wydziału Etnologii Uniwersytetu Śląskiego, którzy fascynację o świecie, zwyczajach, ludziach i niezwykłych miejscach przełożyli na cykl autorskich spotkań. Sami o sobie piszą: "Dużo podróżujemy - byliśmy w Turcji, Kurdystanie, Rumunii, Grecji, na Bałkanach... Jesteśmy bystrymi obserwatorami, z każdej podróży przywozimy unikatowe filmy i zdjęcia oraz wiele tematów do dyskusji".

W trakcie prezentacji przedstawiono film i grę multimedialną. Dzięki niej uczestnicy dowiedzieli się co to takiego są "portki" i z czego wykonuje się tradycyjny instrument regionu - "gajdy". Opowiadano o życiu pasterzy, wypasie owiec oraz o tym, czym różni się oscypek od gołki, którą mogliśmy własnoręcznie wykonać i na zakończenie - zjeść. Spotkania te, to doskonała sposobność do zapoznania dzieci z innymi realiami i nauczenia ich, że nowe nie znaczy gorsze. Bardzo ważne jest, aby wiedziały, że to, co tajemnicze i nieznane powinno wzbudzać zainteresowanie, a nie niechęć i strach.

new / pless.pl, źródło: GOK Goczałkowice-Zdrój

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

GOK Goczałkowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Goczałkowice" podaj