pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 4 stycznia 2008
  • wyświetleń: 6155

Magia wigilijnego wieczoru w Gilowicach

Koncerty wigilijne na stałe wpisały się w kalendarz imprez Liceum Ogólnokształcącego w Gilowicach. Tego roku nie było inaczej-27 grudnia wszyscy, którzy przyszli do szkoły, mogli kolędować razem z naszymi uczniami i nauczycielami.

Magia wigilijnego wieczoru w Gilowicach
fot. L.O. Gilowice


Jestem ciemno, tylko lampki wesoło migotają na choince. Otoczeni najbliższymi radośnie śpiewamy Małemu Jezusowi. To właśnie ciepło i klimat wigilijnej nocy, która jest niestety tylko raz w roku. Jednak w naszym liceum magia świąt trwa o jeden dzień dłużej. Wszyscy zbierają się po zmroku na hali sportowej, której dach na ten jedyny wieczór zamienia się w niebo pełne gwiazd.

Soliści przy akompaniamencie fletu i fortepianu śpiewają nastrojowe kolędy i pastorałki, które wspaniale komponują się z refleksyjnymi tekstami solistów. W szopce betlejemskiej niebiańskie anioły uśmiechają się do Świętej Rodziny, a blask świec nadaje wszystkiemu charakter wręcz magiczny. Na koniec akordeon żywo wtóruje chórowi, kiedy ten głośno wyśpiewuje radosną nowinę. Publiczność dołącza do chóru i wszyscy razem kończą koncert wesołymi kolędami.

Być może teraz ktoś zastanawia się, co wyjątkowego można zobaczyć w szkolnym koncercie. Jednak takie wieczory są dla nas-ludzi XXI wieku-najlepszą okazja na to, aby choć na chwilę oderwać się od chaosu dnia codziennego, odejść o pełnego stołu i podumać nad tym, co najważniejsze: nad cudem narodzin, tajemnicą życia i miłości. Dlatego dziękujemy wszystkim, którzy przyszli i liczymy na Waszą obecność już w tym roku, 27 grudnia wieczorem.

Magia wigilijnego wieczoru w Gilowicach · fot. L.O. Gilowice


Również tego wieczoru szkołę odwiedzili wychowankowie Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Czechowicach-Dziedzicach, by w podziękowaniu za otrzymane prezenty od uczniów oraz pracowników szkoły ofiarować w zamian coś od siebie - ręcznie robione świeczniki ze szkła oraz aniołki, a Naszemu Liceum wręczyć tytuł Przyjaciela Ośrodka wręczony przez Wielką Kapitułę Przyjaciół Dzieci.

Liceum Ogólnokształcące w Gilowicach

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.