pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 13 marca 2019
  • wyświetleń: 2456

Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego w ZSP w Łące

Dnia 8 marca w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Łące odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego. W tym roku tematem konkursu był Sport i Zdrowie.

Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego w ZSP w Łące - 08.02.2019 · fot. ZSP w Łące


Konkurs co roku organizowany jest przez nauczycieli języka angielskiego pracujących w ZSP w Łące. W tym roku do rozgrywek zgłosiło się aż szesnaście szkół powiatu pszczyńskiego. Każdą szkołę reprezentowało dwóch uczestników. Ich zadaniem było rozwiązanie testu konkursowego, w którym sprawdzana była znajomość słownictwa i gramatyki oraz umiejętność czytania ze zrozumieniem i poprawnej komunikacji.
Konkurs wygrała Magdalena Jarosz ze Szkoły Podstawowej numer 1 w Pszczynie. Drugie miejsce zajął uczeń SP 2 w Pszczynie Paweł Bienioszek, a trzecie- Antonina Szczyrbowska z SP 8 w Rudołtowicach.

Gościem specjalnym był pochodzący z Wielkiej Brytanii George Walder. W bardzo interesujący sposób opowiedział uczestnikom konkursu o sobie i kraju swojego pochodzenia. Przybliżył kulturę Wielkiej Brytanii, a także zwrócił uwagę na to, jak bardzo ważna jest znajomość języka angielskiego. Zachęcał uczestników konkursu do poszerzania swoich umiejętności językowych oraz opowiedział o skutecznych sposobach nauki języka angielskiego. Spotkanie było bardzo ciekawe i inspirujące.

Organizatorzy konkursu dziękują Radzie Rodziców działającej przy ZSP w Łące za ufundowanie nagród i poczęstunku dla uczestników konkursu.

Anna Adam, Karina Pistelok

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.