Foto

  • 15 maja 2024
  • 22 maja 2024
  • wyświetleń: 12890

Podziemia ratusza, zamek, zabytkowy areszt policji i inne. Za nami Pszczyńska Noc Muzeów

Noc Muzeów 2024 w Pszczynie - 18.05.2024r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl
W sobotę 18 maja mogliśmy skorzystać z wielu atrakcji związanych z Pszczyńską Nocą Muzeów. W ramach wydarzenia mogliśmy zwiedzić placówki z Pszczyny i Goczałkowic.

Pszczyńska Noc Muzeów to impreza organizowana w ramach Europejskiej Nocy Muzeów, podczas której w godzinach nocnych można odwiedzić wybrane muzea, galerie i instytucje kultury. Organizatorzy przygotowują też specjalne atrakcje np. zwiedzanie miejsc zazwyczaj niedostępnych, koncerty, poczęstunki, warsztaty, scenki rodzajowe itp. Zwiedzanie możliwe jest za symboliczną kwotę płaconą przy wejściu lub bezpłatnie.

W Pszczynie i okolicy uczestnicy mogli odwiedzić kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Pszczynie, kościół ewangelicki w Pszczynie, Muzeum Militarnych Dziejów Śląska, Muzeum Prasy Śląskiej im. Wojciecha Korfantego, Muzeum Regionalne Goczałkowic-Zdroju, Muzeum Zamkowe w Pszczynie, Skansen "Zagroda Wsi Pszczyńskiej", Urząd Miejski w Pszczynie (podziemia).

ar, mp / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.